Kravčenoka un Graudiņa iegūst CEV “Queens of the Beach” titulu

Anastasija Kravčenoka un Tīna Graudiņa. Foto: CEV

Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā šovakar, 25.10.2019., risinājās Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) svinīgā ceremonija, kur tika sumināti šī gada izcilnieki. Latvijas duets Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka saņēma balvu kā 2019. gada Eiropas pludmales volejbola karalienes, savukārt par karaļiem tika atzīti Oļegs Stojanovskis un Vjačeslavs Krasiļņikovs (Krievija).

Pirms svinīgās ceremonijas notika CEV Čempionu līgas izloze, kur pirmajā rindā sēdēja Anastasija Kravčenoka, Tīna Graudiņa, Vjačeslavs Krasiļņikovs un Oļegs Stojanovskis – tādējādi jau bija gandrīz skaidrs, kas saņems gada balvas pludmales volejbolā.

2019. gadā Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka izcīnīja Eiropas čempionāta zeltu un triumfēja olimpiskās kvalifikācijas turnīrā, nopelnot ceļazīmi uz Tokijas spēlēm. Pasaules ranga augšgalā tikmēr dominē neeiropietes. Planētas meistarsacīkstēs eiropietes netika uz pjedestāla, savukārt mūsējās tur bija debitantes un izcīnīja devīto vietu. Līdz ar to nav pārsteigums, ka tagad Latvijas dāmas ir atzītas par pludmales volejbola Eiropas karalienēm.

Foto: instagram.com/oleg.stoyanovskiy

Šajā gadā Oļegs Stojanovskis/Vjačeslavs Krasiļņikovs izcīnīja pasaules čempionāta zeltu un tādējādi ieguva olimpisko kvotu. Eiropas čempionātā triumfēja pasaules ranga līderi Anderss Mols/Kristians Sērums (Norvēģija), bet minētie krievi mājas turnīrā palika devītie. Tādējādi pirms šodienas ceremonijas nevarēja viennozīmīgi pateikt, ka gada balva pienākas tieši pasaules čempioniem.

Šāda veida CEV pasākums jau ir tradicionāls, bet pludmales volejbols tikai pēdējos gados labāko noteikšanā kļuvis līdzvērtīgāks klasiskajam. Pērn karaļu balvu ieguva norvēģi Anderss Mols/Kristians Sērums, bet par karalienēm kļuva čehietes Barbora Hermanova/Marketa Slukova, kuras nesen olimpiskās atlases turnīra pēdējā mačā stājās pretī mūsējām.

Avots: sportacentrs.com