Krāslavā ierēdņi ēnoja uzņēmēju

Krāslavā, uzņēmumā „Nemo” iniciatīvas „Ierēdnis ēno uzņēmēju” ietvaros 17. septembrī viesojās Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas  Reģionālās politikas departamenta Reģionālās ekonomikas nodaļas vadītājs Dāvis Melnalksnis un Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktors Imants Lipskis.  

Iniciatīva ir lieliska, un esam pārliecināti – tā deva abpusēju pienesumu. Ierēdņi piedalījās uzņēmuma ikdienas sapulcē un atklātā veidā no darbiniekiem dzirdēja problēmas, ar kurām mums ir jāsaskaras. Kā galvenā problēma aktualizējās darbaspēka nepietiekamība. Apspriedām gan izglītības sistēmas, gan bezdarbnieku programmas trūkumus. Ierēdņiem izklāstīti gadījumi, kuros komunikācijā ar valsts iestādēm pārpratumu dēļ rodas konflikti vai pat tiek radīti zaudējumi uzņēmumam.

„Nemo” vadība veltīja atzinīgus vārdus par progresu, kas vērojama VID pakalpojumu kvalitātē, jo īpaši uzteica VUGD darbiniekus par attieksmi „konsultē vispirms”. Ierēdņi guva plašu ieskatu uzņēmuma darbībā, sākot no apkures izmaksām un beidzot ar industrijas nākotnes izaicinājumiem globālajā tirgū.

Manuprāt, tā bija vissaturīgākā saruna ar ierēdniecību manā mūžā. Viesi ar patiesu interesi uzdeva padziļinātus jautājumus, un radās savstarpējas uzticamības sajūta.  Dienas laikā nostiprinājās pārliecība, ka mums ir viens mērķis – Latvijas tautsaimniecības uzplaukums. Tomēr tas ir iespējams tikai tad, ja uzņēmumam nav nekas slēpjams – mēs varam atvērt jebkuru tēmu un uzrādīt jebkuru skaitli. Ceram, ka šī iniciatīva atkārtosies regulāri un gaidīsim ciemos arī nākamgad.

Inga Zemdega-Grāpe, šūšanas fabrikas „Nemo” īpašniece