Novembra mēnesī ikviens tika aicināts atbalstīt skolēnu mācību uzņēmumus (turpmāk – SMU) Swedbank biznesa plānu konkursā “Biznesa skices – 2019”. Šajā konkursā no Kārsavas novada piedalījās un iekļuva konkursa finālā Kārsavas vidusskolas SMU “Rosaella”, kas gatavo dabiskus sejas, lūpu, ķermeņa un pēdu skrubjus.

Lai iekļūtu finālā, komandām bija jāiegūst vismaz puse no maksimālā punktu skaita, ko piešķīra žūrija (Swedbank, Junior Achievement Latvia, Projektu banka, “Deep White”, konkursa vēstneši – uzņēmēji), vērtējot kampaņas pieteikumus no dažādiem skatpunktiem. Kampaņas un reklāmas video tika publiskoti vietnē www.biznesaskices.projektubanka.lv, kur par tiem varēja nobalsot ikviens interesents, bet investori varēja ieguldīt, viņuprāt, daudzsološākajās idejās.

Konkursa rezultātus jaunie uzņēmēji uzzināja 7.decembrī Rīgā, kur norisinājās Latvijas mēroga vērienīgākais pasākums “Citas Bazārs” ziemā, pulcējot 900 jaunos uzņēmējus, tostarp arī Kārsavas vidusskolas un Malnavas koledžas skolēnu mācību uzņēmumus.

Fotogrāfijas avots: vietne Facebook, Malnavas koledžas lapa

“Skolēni kļuvuši radošāki un sociāli atbildīgāki. Šogad jaunieši bija piedomājuši par ekoloģisku un Zero Waste jeb bezatkritumu produktu radīšanu. Putekļu sūcējs no otrreiz pārstrādātiem materiāliem, zaļā dzīvesveida uzsākšanas komplekts, inovatīvas ūdens krūzes – tas ir apbrīnojami, ko viņi ir paveikuši tik īsā laikā! Priecājos arī par cilvēku izrādīto interesi un to, cik daudzi iegādājās skolēnu radītos produktus. Tas ir milzīgs atbalsts un motivācija tam, lai jaunieši no skolēnu mācību uzņēmumiem augtu un attīstītos līdz nopietniem spēlētājiem tirgū,” stāsta JA Latvia valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Izturot sīvo konkurenci, Kārsavas vidusskolas SMU “Rosaella” ieguva 1.vietu un galveno balvu 3000 EUR. Apsveicam!

Kas ir SMU?
SMU programma ir īpaši 4.-12. klašu skolēniem veidota mācību metode un iespēja skolēniem, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi.

Kas ir “Cits Bazārs”?
“Cits Bazārs” tiek organizēts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, un to rīko Latvijas lielākā izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia). “JA Latvia” ir arī licencēts SMU juridiskais pārstāvis.

Kas ir konkurss Biznesa skices?
Tā ir iespēja piedalīties Swedbank biznesa plānu konkursā un saņemt reālu naudu! Visi dalībnieki konkursa trīs kārtās iegūs zināšanas un biznesa plānošanas pieredzi un trīs labākās komandas naudu sava biznesa uzsākšanai.
1. vieta – 3000 EUR,
2. vieta – 2000 EUR,
3. vieta – 1000 EUR pēc nodokļu nomaksas.
Konkursā piedalās, ja esi vidusskolēns un Tavā skolā izmanto Junior Achievement Latvia mācību metodi Skolēnu mācību uzņēmums.

Antra Barkāne, Kārsavas novada sabiedrisko attiecību speciāliste