Ilūkstē atklāta skulptūra Māras zemes karalienei

Foto: Madara Pavlovska

Ar Lieldienu labās vēsts prieku sirdī, 22.aprīlī Ilūkstē atklājām Dievmātes Marijas skulptūru.

Skaistajā notikumā ar mums kopā bija Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis, Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins, skulptūras idejas autors priesteris Arnis Maziļevskis, jezuītu kopienas pārstāvis Tadeušs Ciesļaks, kā arī citi viesi.

Pasākums sākās ar Svēto Misi Ilūkstes Vissvētākās Jaunavas Marijas vārda baznīcā, kuru celebrēja Zbigņevs Stankevičs. Dievkalpojuma noslēgumā klātesošos uzrunāja Edvards Pavlovskis, kurš pateicās par skulptūras ideju un tās realizēšanu, kā arī uzsvēra, ka Marija tagad redzamā veidā atgādinās garāmgājējiem, ka tie var noskaitīt kādu “Esi sveicināta, Marija” vai vienkārši klusi sirdī palūgties.

Idejas autors, priesteris Arnis Maziļevskis, uzrunājot klātesošos sacīja, ka katrai valstij ir svētais aizbildnis, bet mūsu zeme ir veltīta Dievmātei. Viņa ir mūsu zemes karaliene. “Karalis nevar valdīt, ja nav cilvēku, caur kuriem to darīt. Arī mūsdienās Dievmāte un Dievs meklē tos cilvēkus, kas ietic, ka Dievam ir brīnišķīgs plāns mūsu dzīvēs,” sacīja Arnis Maziļevskis. Viņš uzskata, ka skulptūra ir kā atgādinājums, lai atdodam sevi Dieva un Jaunavas Marijas rokās, atzīmējot: “Ja rezultāts pārspēj to, ko esi iecerējis, tad tā ir zīme, ka to dara Dievs. Un šī ir zīme arī tam, ka Dievs grib nākt Latvijā.”

Skulptūru veidoja tēlnieks Tālivaldis Muzikants, kurš sacīja, ka viņa sapnis ir bijis reiz izveidot Mariju. “Tā ir neparasta Marija, no viņas plūst ūdens.” Tālivaldis  Muzikants atminējās, ka sākotnēji nebija iecerēts, ka ūdens plūdīs tieši no skulptūras. Tā esot bijusi Arņa Maziļevska ideja, kad tēlnieks Ilūkstē bija ieradies ar skulptūras skici. “Domāju, no kurienes, lai ūdens nāk? Dievs deva ideju, ka tas varētu būt lilijas zieds. Tas ir Marijas simbols, un tas ir viņas rokās,” atmiņās par skulptūras tapšanas laiku dalījās Tālivaldis Muzikants. Viņa ir dzīvības ūdens devēja, ūdens un lilijas nozīmi skulptūras kompleksā skaidroja tēlnieks.

Atgādinot Zbigņeva Stankeviča sprediķī sacītos vārdus, ka Marija ir pirmā augšāmcelšanās lieciniece, Viktors Stulpins pauda pārliecību, ka, “ejot šeit garām, Dievmāte atjaunos atmiņu, kā jādzīvo, lai sekotu Kristum, lai ikdienā piedzīvotu prieku par augšāmcelšanos”.

Skulptūru pasvētīja Zbigņevs Stankevičs, kurš noslēgumā atgādināja klātesošajiem Marijas vārdus: Dariet, ko viņš jums liks. Marija ir tā, kas palīdz mums tuvoties un satikties ar viņas Dēlu.

Pārpublicēta informācija no mājaslapas www.katolis.lv