Grigorjevai divas uzvaras Eiropas spēlēs, šovakar būs pusfināls

Anastasija Grigorjeva. Foto: United World Wrestling

Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā turpinās otrās Eiropas spēles. Brīvās cīņas turnīrā pirmo spēļu bronzas medaļniece Anastasija Grigorjeva (68 kg) šodien sāka ar divām uzvarām un iekļuva pusfinālā.

Kā jau ziņots, pirmajās Eiropas spēlēs Grigorjeva izcīnīja bronzas godalgu. Toreiz cīņa bija īpašā statusā, jo Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku risinājās kontinentālās meistarsacīkstes. Šogad Eiropas čempionāts jau aizvadīts – jaunā māmiņa Anastasija Grigorjeva atgriezās pēc vairāk nekā 14 mēnešu pārtraukuma un ieguva bronzu.

2019. gada Eiropas spēlēs mūsu sportistei bija laba izloze. 68 kg turnīrā Grigorjeva nokļuva mazākajā un vājākajā zarā, kur kā galvenās favorītes kotējās baltkrieviete Marija Mamašuka, rumāniete Aleksandra Angela un mūsējā. Tikmēr lielākajā zarā tika sapulcinātas 5-6 ļoti spēcīgas cīkstones. Salīdzinot ar aprīļa Eiropas čempionātu, Minskā sastāvs ir spēcīgāks – klāt nākusi labāka baltkrieviete, no 72 kilogramiem ieradušās turciete un rumāniete.

Pirmajā mačā pretī stājās pērnā gada U23 Eiropas vicečempione Sofija Georgijeva (Bulgārija). Starta duelī Grigorjevai vajadzēja 1:59 minūtes, lai panāktu 4:1 un noliktu pretinieci uz lāpstiņām.

Ceturtdaļfinālā pretī stājās rumāniete Aleksandra Angela, kura pēdējā laikā startējusi 72 kilogramos – pērn trešā vieta Eiropas čempionātā un U23 pasaules čempionāta sudrabs. Pretinieces svars un pēdējā laika panākumi šķita draudīgi argumenti, taču mūsu sportistei bija sava priekšrocība – rumāniete nekad nebija cīnījusies ar pieredzes bagātāko Grigorjevu. Pirmajā periodā daugavpiliete ieguva pārsvaru (4:0), kas lieti noderēja otrajā nogrieznī, tādējādi visai pārliecinoša uzvara – 10:3.

Pusfinālā, visticamāk, minētā Marija Mamašuka. Pirms pieciem gadiem Eiropas čempionāta finālā daugavpiliete uzvarēja pārliecinoši (10:2), bet pēc tam mazākos turnīros tika piedzīvoti divi nelieli zaudējumu (6:7 un 1:3), tādējādi savstarpējos mačos Grigorjevai ir negatīva bilance.

Pusfināls sāksies orientējoši 18.30 (varētu būt arī ātrāk).

Izmantotie resursi: minsk2019.by

Gatis Druvietis, sportacentrs.com