Grigorjeva ar pārliecinošu uzvaru atgriežas EČ un iekļūst pusfinālā

Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē turpinās Eiropas čempionāts cīņas olimpiskajās disciplīnās. Pēc ilga pārtraukuma Latvijas cīņās flagmane Anastasija Grigorjeva šodien atgriezās sacensībās – pirmajā mačā pārliecinoši pieveica turcieti un iekļuva pusfinālā.

68kg sieviešu brīvās cīņas turnīrā piedalās 14 sportistes. Pirms izlozes par galvenajām favorītēm tika uzskatītas ukrainiete Alla Čerkasova, krieviete Anastasija Bratčikova un zviedriete Jennija Fransone, savukārt mūsējā kotējās kā “tumšais zirdziņš”.

Pirmajā mačā jeb ceturtdaļfinālā daugavpilietei pretī stājās mazpieredzējušākā dalībniece – turciete Merve Pula, kura tagad debitēja pieaugušo sacensībās. Latvijas pārstāvei tā bija lieliska iespēja sākt ar uzvaru, nodrošinot vietu EČ pieciniekā.

Turciete izrādījās augumā mazāka, līdz ar to atkrita bažas par pretinieces fizisko pārspēku. Pirmās minūtes izskaņā Grigorjeva noformēja divpunktīgo uzbrukumu (2:0). Starta perioda pēdējā minūtē dienvidniece mēģināja satvert daugavpilietes kāju un iekrita uz pretuzbrukumu (4:0), turklāt īsi pirms pārtraukuma mūsējā vēlreiz bija izmanīgāka (6:0). Otrā perioda sākumā Latvijas pārstāve dominēja un noformēja 2+2, panākot priekšlaicīgai uzvarai vajadzīgo pārsvaru (10:0). Turku nometne iesniedza protestu, taču tas tika atzīts par nepamatotu (11:0). Cīņas ilgums – 3:54 minūtes.