Apvienotajos Arābu Emirātos krāslavietis Dmitrijs Silovs izcīna divas zelta medaļas

Apvienotajos Arābu Emirātos no 10. februāra līdz 16. februārim Sārdžas (Sharjah) pilsētā IWAS Pasaules spēlēs startēja arī mūsu novada panākumiem bagātais sportists Dmitrijs Silovs, kurš izcīnīja 1. vietu šķēpmešanā, kā arī 1. vietu lodes grūšanā.  

„Šajās Pasaules spēlēs bija pārstāvētas vairāk nekā 50 valstis un vieglatlētikā piedalījās sportisti no 27 valstīm,” pastāstīja Dmitrijs. „Sacensībās tika iekļauti vairāki sporta veidi: loka šaušana, peldēšana, paukošana un citi, tostarp arī paravieglatlētika. Šķēpmešanā pirmo vietu izcīnīju 11 dalībnieku konkurencē, un šī uzvara mani ļoti priecē, lai gan šķēpu raidīju tikai 44,12 metrus tālu – tas gan nav mans labākais rezultāts. Bet šī ir ziemas sezona, kā zināms, Latvijā ir aukstas ziemas un šķēpmešanā pie mums nevar trenēties visos gadalaikos. Šķēpu rokā nebiju turējis kopš septembra, trenēju tikai fiziskās spējas, sacensībās bija stīvuma sajūta, bet ar visu to šajā disciplīnā esmu izcīnījis zeltu.”

Dmitrijs startēja arī lodes grūšanā, šajā sporta veidā konkurence viņam bija vēl lielāka – 12 sportisti. Kā pats sportists sacīja: „Man negaidīti labi izdevās nostartēt lodes grūšanā un arī izcīnīt pirmo vietu. Sacensībās izcīnīju divas zelta medaļas, ar lepnumu atgriezos mājās, kur turpināšu uzturēt sevi sportiskā formā un veikšu sporta skolotāja darbu Varavīksnes vidusskolā.”

Juris Roga
Foto no Dmitrija Silova personīgā arhīva