Aleksejs Grehovs: «Vēlos pierādīt, ka mūsu Rēzeknē sports attīstās»

Aleksandra Lebeda foto

No 18. februāra Rēzeknes pilsētas Sporta pārvaldes vadītāja amatā stājies Aleksejs Grehovs. Simboliski sporta jomā pilsētā sācies jauns periods, jo jau pavisam drīz arī tiks atklāts Sporta nams un tajā atsāksies sporta aktivitātes. Pirmajā darba nedēļā aicinājām Alekseju uz sarunu, lai pajautātu par iecerēm sporta nozarē pilsētā un par izaicinājumu, stājoties atbildīgā amatā.

Vēl pāragri runāt par konkrētiem rezultātiem jaunajā amatā. Bet, kāds ir Jūsu redzējums sporta nozares attīstībai pilsētā?

– Vispirms sports ir jāpopularizē, mūsdienīgos veidos jārada interese par to. Laikā, kad sociālie tīkli ir daudz populārāki par tradicionālo presi, pastāv vairāki veidi, kā, izmantojot sociālo mediju platformu, informēt auditoriju par spēlēm, sacensībām, iespējām trenēties un sasniegumiem. Doma tāda, ka visu ar nozari saistīto informāciju jāpadara plaši pieejamu sociālajos tīklos. Saiknei ar līdzjutējiem jābūt ciešākai, līdzjutēji, skatot sportistu, komandu un treneru sociālo tīklu aktivitātes, nokļūst tuvāk sportistam, izjūt emocijas, sportists kļūst populārāks, attiecīgā spēlētāja vai komandas sponsori šādā veidā var atrādīt savus jaunākos produktus, turklāt tiek radīta lielāka interese par komandu vai sporta veidu. Tas atsaucas arī uz skatītāju skaitu tribīnēs. Pašlaik to aktīvi dara Rēzeknes BJSS un ir tendēti darboties uz priekšu.
Sporta nozarē gaidāmas zināmas pārmaiņas, – tiek būvēti zīmīgi objekti (piemēram, «Olimpiskais centrs Rēzekne») un renovētas sporta zāles, kas noteikti pavērs jaunas iespējas. Nākamnedēļ tiks atklāts Sporta nams. Protams, tiks turpināta sporta infrastruktūras attīstība, lai audzēkņiem būtu plašas iespējas trenēties un treneriem – mūsdienīgas telpas darbam. Struktūrvienībā kā basketbola treneris strādāju no 2011. gada, un no trenera skatupunkta labi pārzinu, kā struktūra darbojas, bet Sporta pārvaldes vadītāja amats ir jauns izaicinājums. To, vai tiks kas jauns ieviests, laiks rādīs.

Pēc tam, kad Jūs apstiprināja amatā, tika izteiktas bažas, ka sportā prioritāte būs basketbols. Ko Jūs par to varat teikt?

– Nē, tā jau nevar. Basketbols ir mans sporta veids, daudzus gadus esmu ieguldījis darbā un tā attīstībai pilsētā, bet kā treneris un kā vadītājs uzskatu, ka jāsniedz atbalsts tiem sporta veidiem, kur ir rezultāti un tieksme pēc tiem. Ja mums basketbolā nebūtu rezultātu, diez vai būtu šī saruna. Tagad ir daudz lielāka atbildība par visu sportu Rēzeknē.

Vai tiks turpinātas aizsāktās sporta tradīcijas?

– Jā, protams. Runājot par ikgadējo sportistu godināšanas pasākumu, jāmaina koncepcija. Pasākumam jābūt dinamiskākam, lai cilvēki gaidītu ar nepacietību laureātu nosaukšanas kulmināciju un lai dalība šajā pasākumā būtu prestiža, bet par to jārunā pēc gada.

Kāds ir lielākais izaicinājums Jums, stājoties amatā?

– Galvenais izaicinājums – pārbaudīt sevi. Pildot trenera pienākumus, atrados savā komforta zonā, tas bija mans dzīvesveids. Tagad, izejot no tās, jāpārbauda savas spējas un jāpierāda, ka es varu. Vēlos pierādīt, ka mūsu Rēzeknē sports attīstās, bet negribu to teikt skaļi. Ir teiciens – «cilvēks plāno, Dievs dara», un dzīvē var gadīties dažādi. Viss nāk ar pieredzi.

Turpināsiet trenēt jauniešus basketbolā?

– Jā, iegūtā izglītība un darba pieredze ļauj ieņemt vadītāja amatu un apvienot to ar trenera darbu, treniņi notiek vakaros. Ja runājam par manu aiziešanu no basketbola, pašlaik to negrasos darīt. Mums ir jauni basketbola treneri, bet viņiem vēl jāaug un jāattīstās, lai vēlāk varētu pārņemt darbu.

Uz ko tiks likts akcents darbā?

– Uzskatu, ka galvenais mans darbs ir sniegt atbalstu gan treneriem, lai viņiem viss būtu labi, gan audzēkņiem, gan sportistiem un viņa līdzjutējiem. Attīstīt infrastruktūru, lai būtu, kur strādāt un ar ko strādāt. Tiks strādāts pie treneru motivācijas, jo daudzi vienkārši «izdeg» gan slodzes dēļ, gan arī tāpēc, ka darbs ar bērniem nav viegls un prasa milzīgu enerģijas atdevi. Rezultātiem jābūt kā motivācijai. Viens no akcentiem – izveidot motivējošu sistēmu ar atbalsta punktiem, lai bērni un jaunieši tiektos uz sportiskiem sasniegumiem. Laiks rādīs, kā veiksies šajā ziņā, jo amatā esmu tikai pirmo nedēļu.
Paldies par sarunai atvēlēto laiku un lai izdodas iecerētais.

Arita STAROVOITOVA