Aizvadīts Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Līvānu filiāles pirmais izlaidums

Līvānos aizvadīts Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Līvānu filiāles pirmais izlaidums – studijas beiguši pirmie 15 studenti, kuri pirms divarpus gadiem parādīja uzticību jaunizveidotajai akadēmijas Līvānu filiālei. Ja 2016.gadā, kad Līvānos pirmā augstākās izglītības iestāde sāka savu darbu, nebija zināms, kā viss izdosies, tad tagad, kad pirmā līmeņa augstākās izglītības pamatstudiju programmas “Mašīnbūve” absolventi saņēma savus diplomus, gan mācībspēki, gan Līvānu novada pašvaldība ar pārliecību var teikt – augstskolas filiāles izveide Līvānos bija pareizs solis. Absolventi novērtē to, ka tagad Līvānu iedzīvotājiem ir iespēja iegūt augstāko izglītību tuvāk mājām, jo lielākā daļa Līvānu filiāles pirmo absolventu ir strādājošie. 

“Mēs neesam pēcskolas studenti, mums visiem ir ģimenes, ir grūti izbraukāt, tādēļ tas bija liels ieguvums – mācīties šeit uz vietas un īstenot kādu savu sapni, kas nebija īstenots līdz šim,” stāsta Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Līvānu filiāles absolvents Māris Aizpuris. “Šobrīd esmu pamainījis darba vietu, tagad strādāju “Light Guide Optics International”. Pateicoties šīm studijām, esmu ticis pie jaunas darbavietas.”

Mācības Līvānu filiālē tiek organizētas nedēļas nogalēs. Teorētiskās nodarbības notiek filiāles telpās – Līvānu novada vakara (maiņu) vidusskolā, savukārt praktiskās nodarbības – akadēmijas laboratorijās Rēzeknē. Uzrunājot klātesošos, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pārstāvji atzina, ka bijuši arī grūti brīži, kad daži no tagadējiem absolventiem apsvēruši padoties un neturpināt mācības. Savienot studijas ar darbu un ģimeni nav viegli. Ne visi studenti tika galā ar šo grūto uzdevumu. “Studijas iesāka 45 studenti, līdz diplomam nonāca 15,” stāsta studiju programmas “Mašīnbūve” direktors Andris Martinovs. “Tā ir kvalitātes kontrole, kam viņi izgāja cauri. Viņiem tas nebija viegli, bet ļoti patīkami bija, kad viņi aizstāvēja savus kvalifikācijas darbus. Praktiski visi bija saistīti ar reālo ražošanu. Prieks redzēt, ka studenta izstrādātais produkts jau ir ražošanā vai arī tūlīt to ieviesīs ražošanā. Tas ir patiešām fantastiski!”

Svētku reizē paldies tika teikts visiem, kuri noticēja un uzdrīkstējās veidot augstskolas filiāli Līvānos. Īpašs paldies par atbalstu izskanēja SIA “Light Guide Optics International” vadītājam Daumantam Pfafrodam. Ja pirms divarpus gadiem Līvānos bija iespējams iegūt tikai vienu – mašīnbūves speciālista kvalifikāciju, tad tagad Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Līvānu filiāle papildinājusi piedāvāto mācību programmu klāstu ar programmu “Būvniecība” un “Programmēšana un datortīklu administrēšana”. Tāpat kā programmā “Mašīnbūve”, arī pārējās abās programmās studentiem mācības finansē no valsts budžeta līdzekļiem, savukārt Līvānu novada dome studijas atbalsta ar transportu un mācībām nepieciešamajām informācijas tehnoloģijām. Līvānu filiāle arī šogad augustā gaidīs pieteikumus studijām visās trīs programmās.

Sandra Paegļkalne