Aizsardzības ministrs Daugavpilī tiksies ar Latgales izglītības pārvalžu vadītājiem un skolu direktoriem

20.un 21. martā aizsardzības ministrs Artis Pabriks reģionālajā vizītē apmeklēs Latgali un Daugavpilī tiksies ar Latgales reģiona izglītības pārvalžu vadītājiem un skolu direktoriem.

20.martā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks Aizsardzības ministrijas rīkotais seminārs Latgales reģiona izglītības pārvalžu vadītājiem un skolu direktoriem, kurā aizsardzības ministrs A. Pabriks iepazīstinās ar Latvijas aizsardzības nozares prioritātēm un aktualitātēm, kā arī attīstības plāniem.

Seminārā tiks pārrunāti arī aktuālie drošības izaicinājumi, informatīvās telpas radītie riski, kā arī Latvijas armijas un Neatkarības kara simtgades svinību norise.  Tāpat tiks diskutēts par jauniešu patriotisma veidošanu un valsts aizsardzības mācības ieviešanu skolās, kā arī visaptverošas valsts aizsardzības ieviešanu Latvijā, skaidrojot tās nepieciešamību un pašvaldību iesaisti.

Reģionālās vizītes ietvaros A. Pabriks arī apmeklēs Zemessardzes 3. Latgales brigādes štābu Rēzeknē, lai tiktos ar brigādes komandieri pulkvedi Māri Simsonu un pārrunātu brigādes veicamos uzdevumus, kā arī iepazītos ar attīstības prioritātēm.

Vizītes laikā aizsardzības ministrs apmeklēs arī vairākas Zemessardzes 3. Latgales brigādes vienības – Zemessardzes 32. kājnieku bataljonu, Zemessardzes 34. kājnieku bataljonu un Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljonu, iepazīsies ar reģionālā poligona “Meža Mackeviči” attīstību, kā arī tiksies ar karavīriem un zemessargiem.

 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus trešdien, 21. martā, plkst. 10.00 apmeklēt Aizsardzības ministrijas semināru Latgales reģiona pašvaldību izglītības pārvalžu vadītājiem un skolu direktoriem, kas notiks Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā (Konferenču zālē), Mihaila ielā 3.

Semināra programma:

  • 10.00 aizsardzības ministra A. Pabrika uzruna par aizsardzības nozares aktualitātēm;
  • 10.30 – 12.00 sesija “Latvijas valsts aizsardzība”;
  • 12.30 – 14.00 sesija “Jauniešu patriotisms un valsts aizsardzības mācības ieviešana skolās”;
  • 14.30 – 15.30 sesija “Diskusija par visaptverošo valsts aizsardzību”.

Dalību pasākumā lūdzam pieteikt līdz 20. marta plkst. 16.00, rakstot uz e-pastu vita.brize@mod.gov.lv. Pieteikumā nepieciešams norādīt pārstāvēto plašsaziņas līdzekli, vārdu un uzvārdu. Ierodoties uz pasākumu, lūgums ņemt līdzi dokumentu, kas apliecina, ka pārstāvat attiecīgo plašsaziņas līdzekli.

Informāciju sagatavoja: AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Vita Briže, Tālrunis: 67335045, E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv