Piesakies reģionālo ideju darbnīcai: Latgales demogrāfiskais portrets

Valsts pētījumu programmas projekts “DemoMig” un Latgales plānošanas reģions aicina uz “Reģionālo ideju darbnīcu: Latgales demogrāfiskais portrets”, kas 5. novembrī notiks viesu namā “Zaļā sala”, Rēzeknes novada Litavniekos. Reģionālās ideju darbnīcas ieguvumi balstās uz pētnieku, reģiona iedzīvotāju, pašvaldību pārstāvju un uzņēmēju diskusiju un vajadzību apzināšanu. Darbnīca tiek rīkota pētījuma “Ilgtspējīgas un saliedētas Latvijas sabiedrības attīstība: risinājumi demogrāfijas un migrācijas izaicinājumiem” ietvaros.

Pētījumu, izmantojot inovatīvu starpdisciplināru pieeju, īsteno atzīti demogrāfijas, ģeogrāfijas, socioloģijas, izglītības, ekonomikas, tūrisma un migrācijas jomas eksperti, kas pārstāv Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti, Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju un Latvijas Lauksaimniecības universitāti.

Projekta mērķis ir izvērtēt un rast risinājumus migrācijas un demogrāfijas izaicinājumiem, lai sekmētu ilgtspējīgas un saliedētas sabiedrības attīstību Latvijā. VPP projektā tiks meklēti Latvijai piemēroti risinājumi novecošanās, migrācijas, darba spēka trūkuma un reģionālās attīstības jomās.

Ar ideju darbnīcas palīdzību tiks skaidrots:
– reģiona problēmas un izaicinājumi, ar ko saskaras iedzīvotāji;
– iedzīvotāju koncentrēšanās un pārvietošanās reģionā;
– kultūra un izglītība kā priekšnosacījums reģiona attīstībai;
– ierosmju meklēšana migrācijas un demogrāfijas izaicinājumu mazināšanai.

Pieteikšanās darbnīcai līdz 29. oktobrim. Dalība pasākumā ir bezmaksas. Aicinām reģistrēties laicīgi, vietu skaits ierobežots!

Pieteikšanās:  ej.uz/DemoMigLATGALE

failiem.lv/u/w96g9htt

Vadošā pētniece Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē
Dr. Elīna Apsīte-Beriņa, tel. 28613939; e-pasts: demomig@lu.lv
Projekta vadītāja Prof. Zaiga Krišjāne.