Ūdens tūrisma attīstības centrs “Bāka” uzsāk astoto sezonu

Maija sākumā, kad mostas daba, ap ŪTAC “Bāka” sāk rosīties un kārtoties makšķernieki. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka strauji tuvojas aktīvā vasaras sezona! Ja dienā makšķerniekiem bijusi laba cope, nākamajā dienā copētāju būs divreiz vairāk. Rodas sajūta, ka tiešām viss – gan daba, gan cilvēki kļūst aktīvāki! Un darbiņš var sākties…

2011. gada 27. maijā “Bāka” vēra savas durvis pirmajiem apmeklētājiem. Ūdens tūrisma attīstības centram “Bāka” šī būs jau 8. sezona. 2018. gada 27. maijā notiks sezonas atklāšanas velobrauciens “Ripojam vasarā ap Lubāna ezeru”. Pieteikties drīkst visi aktīvā sporta draugi! Ja nav sava velosipēda, iznomā to “Bākā”, 26663358 (velosipēdu skaits ierobežots).

Joprojām mūsu mērķis ir sniegt kvalitatīvus sporta un aktīvā tūrisma pakalpojumus, veicināt veselas, fiziski un garīgi attīstītas sabiedrības veidošanos. Esam ļoti pateicīgi visiem, kuri ir iecienījuši mūsu pasākumus “Bākā”. Arī šogad centra izstāžu zālē apskatāmi Latgales podnieku darbi un suvenīri.

Sākām gatavoties sezonai kopā ar Latvijas Lielo talku. 28. aprīlī vācām atkritumus gar Lubāna ezera piekrasti un tā pludmalē. Kā jau tika minēts sākumā, makšķernieki ir tie kuri “iekustina” sezonu “Bākā”, bet uzreiz tiem seko arī citas ūdens sporta aktivitātes: vēja dēļu drosminieki, supotāji, kajaku airētāji. Šogad pie mums ir pieejams šāds jaunais inventārs nomai: desmit SUP (Stand Up Paddle Board) dēļi, desmit divvietīgi kajaki (smailītes),  desmit velosipēdi un divi elektriskie trīsriteņi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Lai viss jaunais inventārs ietilptu novietnē, 2017. gada nogalē tika ierīkots 2. stāvs inventāra novietnes telpā. Kajakus un velosipēdus iemēģināsim 3. jūnija sacensībās “Lubāna piedzīvojums 2018”, kurās sacensību distances sastāvēs no trim disciplīnām: 30km velosipēds, 20km laivas, 7km skrējiens.

“Bākā” aktuāla vienmēr būs airu laiva, no kuras tiek bieži baudīti skaistie Lubāna ezera saulrieti. Kāzinieki ir ļoti iecienījuši motorlaivas izbraukumus pa Lubāna ezeru, šogad tie arī būs visiem pieejami. Ir patīkami, ka “Bāka” tiek izvēlēta gan kā kāzu ceremonijas vieta, gan kāzu svinību vieta. Šosezon telpu nomai klāt nāk jauni naktsmītnes pakalpojumi: Uguns istaba (ar kamīnu), kura ir paredzēta 4 personām un jaunais numuriņš blakus “Bākas” galvenajai ēkai, kurā ir 2 divstāvu gultas, var nakšņot 4 cilvēki. Šovasar “Bākā” kopā būs 14 gultas vietas. Ja tavs draugu pulciņš vēlas nakšņot ārpus telpām, protams, vienmēr ir pieejamas telts vietas.

Visi laipni gaidīti “Bākā” pavadīt aktīvas brīvdienas uz ūdens, volejbola laukumā, tenisa kortā, laivā vai uz velosipēda, baudīt skaitos saullēktus un saulrietus uz “Bākas” jumta terases. Mūsu pludmale jau gaida jūs, lai sāktu izbaudīt karstās vasaras dienas! Uz tikšanos “Bākā”!

ŪTAC vadītāja Agnese Ceirule