Startu uzsāk Rēzeknes un Viļānu novada Erudīts 2018

24. janvārī Rēzeknes novada pašvaldībā tika uzsākta zināšanu spēles „Erudīts” jaunā sezona. Šajā mācību gadā desmit Rēzeknes novada un Viļānu novada skolēnu komandas meklēs atbildes uz jautājumiem par latviešu gadskārtu svētkiem.

Četrās spēļu kārtās skolēni meklēs atbildes uz jautājumiem par Meteņiem, Mārtiņiem, Ziemassvētkiem, Līgo dienu, Andreja dienu un citiem svētkiem, kuru, izrādās, latviešiem ir diezgan daudz. Pirmajā spēlē skolēni meklēja atbildes uz jautājumiem par rudens posma svētkiem – Mārtiņa, Andreja, Miķeļa un Katrīnas dienu. Skolēniem bija jāzina, ka Katrīnas diena tiek svinēta par godu aitām un kazām, ka tradicionālais šīs dienas ēdiens ir pelnos cepta vista, ka par Jumi senie latvieši uzskatīja kopā saaugušas divas labības vārpas, ka brandža un pupsti ir ar visām pākstīm novārīti zirņi un pupas. Lai atvairītu no lopiem ļaunos garus, senie latvieši Mārtiņos vilka lietuvēna krustu uz kūts durvīm, bet Andreja dienā piepildījās viss izzīlētais un sapnī nosapņotais.

Apkopojot rezultātus, pirmajā kārtā ar 23 punktiem par erudītāko komandu tika atzīta Kaunatas vidusskolas komanda, 2. vietā ar 21 punktu ierindojās Viļānu vidusskolas komanda, savukārt 3. vietu ar 16 punktiem dalīja – Nautrēnu vidusskolas I un II komanda.

Konkursa nākamā kārta notiks 27. februārī. Tajā tiks pārbaudītas skolēnu zināšanas par ziemas posma saulgriežu svētkiem. Jāatzīmē, ka 2018. gada pavasarī četru konkursa kārtu kopvērtējumā tiks noskaidrota Rēzeknes un Viļānu novada erudītākā komanda. Labākie saņems dāvanu karti 450 eiro vērtībā, kuru varēs tērēt sev izvēlētam mērķim. Jau tradicionāli pēc konkursa noslēguma visiem dalībniekiem būs iespēja doties kopīgā ekskursijā uz kādu no tuvējām kaimiņvalstīm.

IP Interešu izglītības speciāliste
Anita Rudziša