Rēzeknē “Zilā Zāle” atklāta ar basketbola spēli starp deputātiem un skolēniem

Pirmdien, 3. decembrī notika Rēzeknes 2. vidusskolas atjaunotās sporta zāles jeb “Zilās zāles” atklāšanas pasākums, kura ietvaros Rēzeknes pašvaldības komanda spēlēja basketbolu pret skolas audzēkņu izlasi.

Basketbola mačā ar rezultātu 15:13 uzvarēja Rēzeknes pilsētas domes komanda, kuru pārstāvēja gan deputāti, gan administrācijas darbinieki, savukārt 2. vidusskolas izlasē skolēniem pievienojās arī Saeimas deputāts Ivans Ribakovs.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, uzrunājot klātesošos, uzsvēra, ka tas ir tikai pirmais no Rēzeknes atjaunotajiem vai jaunuzceltajiem sporta objektiem un jau tuvā nākotnē sportistiem pavērsies plašas iespējas treniņiem un sacensībām.

Jau ziņots, ka 21. novembrī Valsts būvniecības kontroles birojs pieņēma ekspluatācijā Rēzeknes 2. vidusskolas sporta zāles ēku P. Brieža ielā 28. Ēka ar vēsturisko nosaukumu “Zilā zāle” tika pilnīgi atjaunota. Jauna fasāde izbūvēta no sendviča tipa paneļiem, nosiltināts cokols, nomainīts jumta segums, iebūvētas jaunas durvis un logi. Iekštelpās izbūvētas jaunas starpsienas, paveikti  apdares darbi, izbūvētas jaunas siltumapgādes, ūdensvada un kanalizācijas sistēmas, siltummezgls, veikta elektroinstalācijas un vājstrāvu tīklu izveide, uzstādīta moderna ventilācijas sistēma, kā arī labiekārtota apkārtējā teritorija.

Projekts realizēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. Projekta Nr.4.2.2.0/17/I/107 “Rēzeknes 2.vidusskolas sporta zāles ēkas P. Brieža ielā 28, Rēzeknē energoefektivitātes uzlabošana” realizācija notiek saskaņā ar Rēzeknes pilsētas attīstības programmas 2014.-2020.gadam 4.2.2. specifiskā atbalsta mērķa “Atbilstoši pašvaldības integrētajām attīstības programmām sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu un atjaunojamo energoresursu izmantošanu pašvaldību ēkās” ietvaros. Projekta mērķis ir energoefektivitātes paaugstināšana, veicot ieguldījumus ēkā atbilstoši pašvaldības attīstības programmā noteiktajām prioritātēm, tādējādi samazinot primārās enerģijas patēriņu un pašvaldības izdevumus par siltumapgādi. Projekta realizācijas rezultātā plānots panākt primāras enerģijas patēriņa samazinājumu par 45 769.65 kWh/gadā un CO2 emisijas samazinājumu par 9.29 t CO2 gadā.

Finansējums un izmaksas

Kopējās izmaksas: 887 168.93 EUR

Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums: 84 000.00 EUR

Valsts budžeta dotācija: 3 705.88 EUR

Rēzeknes pilsētas domes līdzfinansējums: 306 157.74 EUR