Polijas finanšu ministre – no Daugavpils

Par Polijas jauno finanšu ministri šodien kļuvusi Latvijā dzimusī Terēza Červinska, kura pārstāv partiju “Likums un taisnīgums” (“PiS”). Viņa dzimusi 1974. gadā Daugavpilī Ludmilas un Boguslava Tumanovsku ģimenē. Vēlāk Terēze apprecējusies, mainījusi uzvārdu un pārcēlusies uz Poliju.

Augstāko izglītību viņa ieguvusi Gdaņskas universitātē, kurā 2000. gadā aizstāvējusi doktora disertāciju Vadības zinību fakultātē par apdrošināšanas sabiedrību darbību Polijā. Strādājusi dažādus akadēmiskus amatus Polijas universitātēs, bet vēlāk bijusi Polijas Finanšu ministrijas valsts sekretāre vietnieces amatu.

Kā vēsta portāls “wp.pl”, Červinskas stāšanās amatā būs pirmā reize Polijas jaunāko valstu vēsturē, kad par ministru kļūst cilvēks, kurš dzimis bijušajā PSRS. Medijs vēsta, ka par viņas izcelsmi konkurenti mēģinājuši mest šaubu ēnu. Ministri iepriekš jau pārbaudījuši Polijas specdienesti un neesot atraduši neko šaubīgu.

Polijas Finanšu ministrijas pārstāvis Lukašs Sveževskis skaidrojis, ka topošo ministri cenšoties diskreditēt viņas izcelsmes dēļ. Viņš uzsvēris, ka poļiem, kuri dzīvojuši Daugavpilī un tās apkaimē savulaik neviens neesot jautājis, vai viņi vēlas dzīvot PSRS.