Latgales pārstāvji piedalās tūrisma izstādē Tallinā

Interese par Latgales reģiona tūrisma piedāvājumu bija, bet igauņiem Latgale pagaidām vēl ir maz iepazīts Latvijas reģions par kuru daudziem pagaidām nav nekādas informācijas. Savukārt citi, kuri bijuši citās mūsu valsts vietās, interesējās tieši par Latgales piedāvājumu. Stendā varēja saņemt jaunās reģiona asociācijas “Ezerzeme” izdotās tūrisma kartes “Aktīvā atpūta ģimenēm” krievu, vācu un angļu valodā, kā arī novadu informatīvos materiālus. Daudzi apmeklētāji interesējās par dabas tūrismu, diezgan daudz jautājumu bija par iespējām izveidot maršrutu, kurā apskatīt interesantākos objektus visā Latgalē. Kaut arī Marka Rotko centrs tikai nelielai daļai apmeklētāju līdz šim bija zināms, iespēja nelielā teritorijā apskatīt vairākus spilgtus objektus, tai skaitā pašu mākslas centru, rosināja ikvienu pakavēties pie stenda, iesaistoties plašākās diskusijās par atpūtas iespējām mūsu reģionā. Savukārt Ziemeļlatgale piesaistīja ar savu tuvumu Igaunijai. Tūristus interesēja aktīvās atpūtas piedāvājumi, velo maršruti, kā arī atpūta ģimenēm ar bērniem, neparastākie muzeji – Līvānu stikla muzejs, Leļļu muzejs Preiļos, visi trīs Šmakovkas muzeji. Tā kā Igaunija atrodas mums kaimiņos, tad liela daļa uzrunāto izstādes apmeklētāju ir bijuši Latvijā, tomēr pārsvarā citos reģionos. Daudzi atceras savus ceļojumus ar prieku un vēlas iepazīt jaunas vietas.

Izstāde “Tourest” tiek organizēta kopš 1991. gada, un ir vecākā starptautiskā tūrisma izstāde Baltijas valstīs. Šogad tika sasniegts rekordliels dalībnieku skaits – 584 no 30 dalībvalstīm. Bez LIAA organizētā stenda no Latvijas bija diezgan daudz privāto uzņēmumu, viesnīcu, izklaides centru, kas uzrunāja “Tourest 2018” apmeklētājus. Pavisam izstādi apmeklēja 30109 ceļotgribētāji.

Latgales reģiona dalība izstādē tika organizēta ar LIAA, Eiropas Reģionālās attīstības fonda, Latgales pašvaldību un Latgales Tūrisma asociācijas “Ezerzeme” atbalstu.

Informāciju sagatavoja: Rolands Gradkovskis, aģentūras “TAKA” direktors