Klucīšu svētki Krāslavā

8. septembrī Krāslavas Kultūras namā visas dienas garumā (10.00-18.00) ikvienam būs iespēja attīstīt konstruēšanas meistarību no lielākiem un mazākiem LEGO® klucīšiem, izzinot, pētot, veidojot un sacenšoties. 

Pie mums ciemosies Latvijas pieaugušo LEGO® fanu biedrība „LatLUG”, kuras entuziasti vadīs dažādas aktivitātes. Dalībnieki, neatkarīgi no vecuma, varēs vadīt radio ķēžu bagijus, būvēt spirālveida torņus,  likt Lielvārdes jostas mozaīku, darboties pie brīvās būvēšanas galda, krāsot minifigūriņas. Lielākiem bērniem „LatLUG” nodrošinās LEGO® Mindstorms robotikas meistarklasi.

Visi pasākuma apmeklētāji varēs aplūkot Latvijas simtgadei veltītos modeļus, tajā skaitā Latvijas ģerboņa mozaīkas izstādi, kā arī lielajā LEGO® pilsētā meklēt konkrētu simbolu un piedalīties balvas izlozē.

„Krāslavas bērniem tiek piedāvāta īpaša aktivitāte – konkurss „Uzbūvē savu vai Krāslavas pili”. Viss, kas tev jādara, taisi vaļā savu LEGO® krājumu kasti un ļauj vaļu iztēlei, kāda varētu būt šī pils! Tā var būt raiba kā dzeņa vēders, tā var būt liela, bet tik pat labi tā var būt pavisam maziņa, tomēr detalizēta. Uzbūvē to un atnes uz kultūras namu 8. septembra rītā, reģistrējies un izstādi blakus pārējiem meistardarbiem. Dienas laikā mēs – LEGO® profesionāļi – raudzīsim atrast pašas skaistākās un interesantākās pilis, par ko, protams, būs arī balvas,” pastāstīja „LatLUG” pārstāvis Rolands Ķirpis.

Klucīšu svētki apmeklētājiem ir bezmaksas, jo ir daļa no Valsts reģionālās attīstības aģentūras administrētās Latvijas valsts budžeta programmas „Ģimeņu atbalsta projektu konkurss pašvaldībām sadarbībā ar NVO” ietvaros atbalstītā projekta „Ģimenēm draudzīga Krāslava” aktivitātēm. Krāslavā šo aktivitāti ir iniciējusi un organizēs biedrība „Ģimenes atbalsta centrs „Atvērtība”” sadarbībā ar Krāslavas novada domi.

Krāslavas novada ģimenes ar šī projekta atbalstu baudīja krāšņus pasākumus – Bērnu svētkus 1. jūnijā, Mazo grāfu un grāfieņu pasākumu pilsētas svētkos. Pasākumos aktīvi līdzdarbojās biedrība „Krāslavas māmiņu klubs”.

Līdz augusta beigām tiks sakārtots bērnu rotaļu laukums Rēzeknes ielā 4, Krāslavā. Projekta kopējās izmaksas ir gandrīz 27 000 eiro, 70% no tiem finansē Latvijas valsts, 30% – Krāslavas novada dome.

Gunta Ahromkina,