Gunārs Upenieks delegācijas sastāvā piedalījās darba vizītē Minskā

No 7. līdz 8. februārim Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes un Krāslavas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks Latvijas Republikas Ministru prezidenta Māra Kučinska delegācijas sastāvā piedalījās darba vizītē Minskā.

Vizītes gaitā tika parakstīti vairāki Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas starpvaldību līgumi, notika tikšanās ar Baltkrievijas Republikas premjerministru Andreju Kobjakovu, kā arī lietišķās pusdienas ar citām oficiālajām personām. Latvijas delegācija apmeklēja Ķīnas-Baltkrievijas industriālo parku, kuram ir liela nozīme valsts tranzīta un loģistikas nozares attīstībā, kā arī citus objektus.

Kā pastāstīja Gunārs Upenieks, Krāslavas pašvaldība turpina darbu pie savas ieceres realizācijas ar mērķi izveidot loģistikas centru pie robežas ar Baltkrieviju.

,,Jautājums par šī projekta īstenošanu virzās uz priekšu. Valdībā ir izveidota darba grupa, ko vada premjerministrs Māris Kučinskis un kurā piedalās pārstāvji no vairākām ministrijām. Pašlaik tiek izstrādāta likumdošanas bāze. Dienesti, kas ir dažādu ministriju pakļautībā, saskaņo visas nepieciešamās prasības un noteikumus,” uzsvēra G. Upenieks.

Teritorija, kurā tiek plānots izveidot loģistikas centru, ir iekļauta Latgales speciālajā ekonomiskajā zonā. Tā ir vēl viena iespēja uzņēmējdarbības attīstībai Krāslavas novadā.

Elvīra Škutāne

Informācija no: www.kraslavasvestis.lv