Dziesmu un deju svētkiem meklē vismaz 1000 brīvprātīgos

Foto: LETA

XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētku veiksmīgas norises nodrošināšanai Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) sadarbībā ar Labklājības ministriju (LM) līdz 30. aprīlim aicina pieteikties brīvprātīgos, norāda svētku rīkotāju pārstāve Inga Vasiļjeva.

Svētku laikā plānots nodarbināt vairāk nekā 1000 brīvprātīgo, kas būs iesaistīti koordinētās brīvprātīgo misijās.

Dziesmu un deju svētkos brīvprātīgie sāks darboties jau pirmssvētku periodā, bet visaktīvāk tiks iesaistīti organizatoriskos procesos Svētku nedēļas laikā.

”Brīvprātīgo darbs ir neatņemama Svētku norises sastāvdaļa – neviens nozīmīgs un vērienīgs pasākums mūsdienās vairs nav iedomājams bez brīvprātīgo darba. Kā liecina mūsu pieredze, brīvprātīgo darbam piesakās motivēti un Dziesmusvētku tradīciju cienoši cilvēki, kuriem ir būtiski ar savu darbu veidot Svētkus un palīdzēt daudzajos darbos – sākot ar ūdens izdalīšanu dalībniekiem, beidzot ar vietu ierādīšanu un darbošanos infocentros, atzīst svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Viņa uzskata, ka brīvprātīgo darbs ir tikpat svarīgs kā jebkura Svētkos iesaistītā – diriģenta, tehniskā personāla, dalībnieka – veikums, lai veiksmīgi izdotos tādi Svētki, kurus dēvējot par lielāko kopdarbu valstī.

Pieteikties Dziesmu un deju svētku brīvprātīgā darbam var, aizpildot elektronisku anketu interneta platformā brivpratigie.lv. Potenciālajam brīvprātīgajam jābūt gatavam veltīt vismaz 20 stundas brīvprātīgā darba veikšanai, kas pakārtotas Svētku rīkotāju sastādītajam grafikam. Tiek aicinātas pieteikties personas vecumā no 16 gadiem (personām no 16 līdz 18 gadiem būs nepieciešama vecāku atļauja) ar labām latviešu valodas zināšanām, (atsevišķiem papildus darbiem – arī ar angļu, krievu un citu svešvalodu zināšanām).

Katram brīvprātīgajam Svētkos tiks nodrošināta ēdināšana, ja tiks veikts darbs ilgāk nekā 4-5 stundas, būs nodrošināta iespēja bez maksas izmantot Rīgas sabiedrisko transportu, tiks izsniegta Svētku ID karte un darba atribūtika.

XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI Deju svētki Rīgu pieskandinās no 30. jūnija līdz 8. jūlijam.