Vai esi gatavs Dziesmu un deju svetkiem? Infografika dalībniekiem

Gādāt par veselību Dziesmu un deju svētkos ir tikpat svarīgi, kā koncerta laikā nesajaukt dziesmu vārdus vai deju soļus un neaizmirst koncerta tērpu.  Ja veselība nebūs – svētku prieki izpaliks! 

Nedēļas garumā Tev kā svētku dalībniekam būs palielināta fiziska un emocionāla slodze. Mainīsies ierastais dienas režīms, daudziem arī dzīvesvieta, jāpiedalās neskaitāmos mēģinājumos un koncertos. Ja svētkos Tu vieglprātīgi izturēsies pret savu veselību, brīnišķīgo noslēguma koncertu var nākties skatīties televīzijas ekrānā.

Tāpēc, lai jau laikus sagatavotos svētkiem, Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi aicina ikvienu, arī Tevi, ievērot mediķu rekomendācijas.

Mediķu ieteikumi svētku dalībniekiem vēl pirms došanās uz Rīgu:

Par dalību svētkos konsultējies ar savu ģimenes ārstu. Jo īpaši, ja ir hroniska saslimšana, piemēram, astma, cukura diabēts vai paaugstināts asinsspiediens. Ārsta padomu vaicā arī tad, ja dzīves laikā bijušas nopietnas operācijas, nesen bijusi kāda trauma vai pēkšņa saslimšana.

  • Jau laikus sarūpē “aptieciņu”, kas noderēs svētkos. Ņem līdzi plāksterus, saules aizsargkrēmu, mitrās salvetes vai roku dezinfekcijas līdzekli, kā arī tieši tev nepieciešamos medikamentus. Zālēm jābūt pietiekamā daudzumā, ja ārsts tās licis lietot regulāri vai ja mēdz būt alerģiska reakcija pēc kukaiņu dzēlieniem vai kādiem pārtikas produktiem. Tāpat noderēs arī kāda pretsāpju tablete un medikamenti vēdergraizēm vai sāpošam kaklam.
  • Pārdomā, ko liksi līdzi somā! Pirms svētkiem seko laika prognozei, lai būtu gatavs karstam laikam vai vēsākām dienām. Domā par atbilstošu apģērbu – saulē labāk iet gaišā, ērtā apģērbā un cepuri galvā, bet, ja laiks solās būt vēss, neaizmirsti par siltāku jaku vai lietusmēteli. Ieliec somā arī vairākus zeķu pārus, krekliņus un maiņas apavus, kas noderēs, ja būsi sasvīdis. Atceries – ņem ērtus apavus, jo staigāsi daudz. Jaunākās kurpes atstāj skapī, tā izvairīsies no tulznām.
  • Ja slimo ar hronisku saslimšanu, jo īpaši, ja slimības paasinājuma dēļ mēdz būt samaņas traucējumi, Tev jāsagatavo zīmīte, ko vēlams turēt kabatā. Zīmītē jānorāda vārds, uzvārds, saslimšana un zāles, kuras šobrīd lieto (piemēram, slimoju ar 1. tipa cukura diabētu).

NMPD mediķi un SPKC speciālisti aicina iepazīties ar veselības padomu infografiku, kuru atradīsi e-vēstules pielikumā.  Tajā apkopots svarīgākais, lai Tu būtu gatavs Dziesmu un deju svētkiem Rīgā.