Daugavpils Universitātē attīsta sadarbību ar Mindanao universitāti Filipīnās

Erasmus + programmas ietvaros Daugavpils Universitātē (DU) no š. g. 12. līdz 23. jūnijam viesojas Mindanao Universitātes (Filipīnas) delegācija.

13. jūnijā Mindanao Universitātes (UM) delegācija – universitātes prezidents Dr. Guillermo P. Torres Jr., viceprezidents akadēmiskās plānošanas un servisa jautājumos Dr. Ronald V. Amorado, Pētniecības un publikāciju centra vadītāja Dr. Maria Linda B. Arquiza,  viceprezidente ārējo sakaru un starptautisko lietu jautājumos Mr. Reynaldo C. Castro, 3 akadēmiskie darbinieki un 2 pētnieki tikās ar DU administrāciju, DU pētniekiem no Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta, kā arī apmeklēja DU laboratorijas un tikās ar profesoriem, kas iepazīstināja ar tur īstenotajiem pētnieciskajiem projektiem. Vakarā delegācija devās ekskursijā uz Daugavpils Marka Rotko mākslas centru un cietoksni.

Šodien, 14. jūnijā, UM delegācija tikās ar Daugavpils domes komitejas priekšsēdētāju izglītības un kultūras jautājumos Jāni Dukšinski. Dienas gaitā tika sniegtas UM pārstāvju lekcijas DU studentiem, kā arī praktiskās nodarbības UM pārstāvjiem Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūtā. Šodien arīdzan tika parakstīta vienošanās par starptautiskā zinātniskā konsorcija izveidi “Filipīnas Koleopteroloģijas tīklojums (PhilColNet)” starp abām augstākās izglītības iestādēm.

Tuvākajās dienās ir plānotas UM lekcijas dabas zinātņu studentiem, praktiskie pētījumi un dalība zinātniskajā kongresā.

Jau septembrī DU kolektīvam pievienosies 2 UM studentes, kas Erasmus+ mobilitātes ietvaros vienu semestri studēs Maģistra studiju programmā “Bioloģija”.

Ikvienam interesantam līdz 25. jūnijam ir iespēja apskatīt zinātņu prorektora, profesora, akadēmiķa Dr. biol. Arvīda Barševska fotoizstādi „Latvietis Filipīnās”. Izstādes ekspozīcijā redzamās 29 krāsainās fotogrāfijas (A3), kuras tapušas šī gada martā, starptautiskās mobilitātes Erasmus+ ietvaros apmeklējot Filipīnas: Mindanao Universitāti Davao pilsētā Mindanao salā. Plašāk par izstādi šeit. 

Papildus informācija: Liene Leikuma-Rimicāne, Galvenā speciāliste sadarbības jautājumos, Tālr: 65425564, E-pasts: liene.rimicane@du.lv

FOTOGALERIJA