Daugavpils novadā atvērta Ziemassvētku vecīča rezidence

Rezidences teritorijā ir iespējams apmeklēt rūķu darbnīcu. Šeit strādā Ziemassvētku vecīša palīgi un elfi, katram no tiem ir savs vārds un dzīvesstāsts. Bērniem, apmeklējot darbnīcu, ir iespējams uzrakstīt un nosūtīt vēstuli Ziemassvētku vecītim. Šeit ikviens varēs ieraudzīt savas bērnības rotaļlietas, kuras saudzīgi saglabāja vecāki un vecvecāki. Mājā ierīkota arī rotaļlietu darbnīca.

Paši drosmīgākie var apmeklēt arī baiļu alu, kur katrs var iziet pārbaudījumus un pārvarēt savas lielākās bailes. Baiļu istaba atrodas vecīša mājas pagrabstāvā.

Ziemassvētku vecītis: “Esmu daudzus gadus klīdis un visbeidzot atradis sev vispiemērotāko vietu. Esmu dzīvojis pie visas pasaules Ziemassvētku vecīšiem, tomēr izlēmu, ka tieši šeit jāuzbūvē man pašam sava māja. Paldies maniem palīgiem rūķiem, kas centās uzburt šajā vietā Ziemassvētkus. Pagaidām man ir tikai rūķu māja, lielā māja un baiļu ala, taču apsolu, ka pēc gada diviem šeit atradīsies 23 pasaku objekti un dzīvos visi pasaku tēli un svētki būs katru nedēļu, ne tikai Ziemassvētku laikā”.

Ziemassvētku vecītis atzina, ka ļoti priecājas, ja bērni, kas viņu apciemo, sagatavo kādu dzejoli vai dziesmu. “Esmu laimīgs, ka varu dāvāt bērniem prieku. Vēlos, lai visi zina, ka tieši šeit dzīvo Ziemassvētku vecītis un dāvina visiem pasakainas izjūtas!”, tā Salatētis.

Ziemassvētku vecīša rezidence atrodas “Burtniekos”, Daugavpils novada Kalkūnes pagastā. Vairāk informācijas – mājas lapā visitdaugavpils.lv – www.visitdaugavpils.lv/1-decembris-ziemassvetku-vecisa-pasakainas-rezidences-atversanas-diena/