Daugavpilī notiks Latvijas mēroga bērnu tautas deju festivāls LATVJU BĒRNI DANCI VEDA

Šajā gadā – jau divdesmitajam – tautas deju festivālam “Latvju bērni danci veda” Daugavpilī, kas norisināsies 26.maijā gatavojas 4614 dejotāji no 225 deju kolektīviem. Festivālam Jelgavā, kas norisināsies 2.jūnijā savu dalību pieteikuši 118 deju kolektīvu 4077 dejotāji.
Dziesmu un deju svētki tradicionāli ir gan darba procesa noslēgums, gan virsotne, kas aptver visus tautas mākslas žanrus. Taču ceļā uz nākamajiem svētkiem nepieciešami starpposmi, kas nodrošina tradīcijas attīstību jaunā kvalitātē un dod katram dejotājam iespēju piedalīties kopdejošanā.No nelieliem koncertiem 1990.gadā Rīgā, Mazajā Ģildē, ar 22 kolektīvu 600 dejotāju piedalīšanos, festivāls izaudzis par vērienīgu pasākumu, kurš katru gadu notiek kādā no pilsētām un tajos piedalās vairāki tūkstoši bērnu.
Festivālā tiks pārstāvēti dejotāji no Aizputes, Alojas, Alsungas, Auces, Babītes, Baldones, Balvu, Bauskas, Blīdenes, Cēsu, Dagdas, Daugavpils, Dobeles, Grobiņas, Gulbenes, Ikšķiles, Jaunjelgavas, Jaunpiebalgas, Jelgavas, Jēkabpils, Jūrmalas, Kandavas, Kārsavas, Krāslavas, Kuldīgas, Ķeguma, Liepājas, Limbažu, Līvānu, Lubānas, Ludzas, Madonas, Mārupes, Ogres, Pāvilostas, Preiļu, Priekuļu, Raunas, Rēzeknes, Riebiņu, Rīgas, Ropažu, Rugāju, Salas, Salaspils, Saldus, Siguldas, Smiltenes, Talsu, Tērvetes, Valmieras, Vecpiebalgas, Ventspils, Viesītes, Viļānu un Zilupes pilsētām un novadiem.
Šā gada festivālā piedalīsies arī viesu deju kolektīvs no Igaunijas – Muraste skolas dejotāji.Festivālā ikvienam dejotājam dota iespēja dejot sava novada vai kolektīva iemīļotās dejas pilsētu ielās un skvēros. Jelgavā – Pils salā, Raiņa parkā un laukumā pie pilsētas Kultūras nama dejotāji izdejos savas iemīļotās koncertprogrammas. Bet Daugavpilī Festivāla koncerti sāksies Rīgas ielā plkst. 11.30 un turpināsies līdz plkst. 14.00. Deju programmu skatuves būs izvietotas Vienības laukumā, Rīgas ielas skulptūrdārzā un Rīgas un Viestura ielu krustojumā. Tā, pastaigājoties pa Rīgas ielu, katram skatītājam būs iespēja vērot bērnu deju kolektīvu spilgtākās dejas un iekļauties mazo izpildītāju dejotprieka enerģijas plūsmā. Plkst. 16.00 Vienības laukumā notiks Festivāla Latvju bērni danci veda” atklāšanas ceremonija un turpinājumā visi dejotāji dosies Svētku gājienā uz Daugavpils Ledus halli, kur plkst. 17.00 sāksies festivāla Lielkoncerts.Lielkoncertos Daugavpils Ledus hallē un Zemgales Olimpiskajā centrā pilsētas un novadi izdejos īpaši šim festivālam veidotas oriģinālprogrammas, apvienojot desmitiem kolektīvu vienotā kopdejā. Šīs programmas sniedz gan garīgu piepildījumu, gan priekšstatu par deju kolektīvu māksliniecisko izaugsmi un iestudējumu kvalitāti.Festivālu organizē Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Daugavpils un Jelgavas pilsētu pašvaldībām.