Dabas koncertzāles noslēdzošā performance gaidāma Lūznavas pagasta Zosnā

Dabas koncertzāles šī gada pirmā performance izskanēja laikā starp vasaras saulgriežiem un Līgo svētkiem, kas „Daugavas muzejs” 22. jūnija vakarā pulcēja apmēram ap 5 tūkstoš cilvēku, kas iepazinās ar hloroplastu. 

Ūdens, gaismas enerģija un augu spēks ir visas dzīvības formulas pamatā. Dabas koncertzāles simtgades varonis – hloroplasts – ir ļoti nozīmīgs augu zaļo šūnu elements. Tas izmēros ir aptuveni desmit reizes mazāks par cilvēka matu, bet kā tāds sīksīks smaragda burvis ražo skābekli.

Hloroplasts – dzīvības enerģijas mazais varonis ir šī gada Dabas koncertzāles uzmanības centrā. Hloroplastam par godu veidots gan muzikālais stāsts, gan dažāda veida izzinošās darbnīcas, kurās cilvēki uzzināja vairāk gan par hloroplastu pašu, gan fotosintēzes procesu, kurā lielāko lomu spēlē hloroplasts.

Dabas koncertzāles noslēdzošo performance gaidāma 14. jūlijā Rēzeknes novada, Lūznavas pagasta Zosnas ciemā. Pasākumā paredzēta fotografēšana un filmēšana. Iegūtais materiāls tiks izmantots publicitātes nodrošināšanai, nekomerciāliem mērķiem un bez atlīdzības tiem, kurus fotografēs. 

Aktuālajai informācijai sekojiet līdzi Dabas koncertzāles mājas lapā www.dabaskoncertzale.lv un Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā www.daba.gov.lv/, kā arī sociālajos tīklos.

Projekts īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda, Latvenergo atbalstu.