Calko ar jauno komandas biedru gūst ceturto vietu sacīkstēs Taizemē

Taizemē aizvadīts “Asian Le Mans Series” čempionāta trešais posms, kurā sportistiem bija jāveic sešas stundas garas sacensības. Konstantīna Calko pārstāvētā “ARC Bratislava” komanda ierindojās ceturtajā vietā.

Kamēr pārējās trīs sacīkstes šajā sezonā ir četras stundas garas, šoreiz braucējiem bija jācīnās sešu stundu garumā. Āzijas čempionāta trešais, priekšpēdējais posms notika “Chang International Circuit” trasē, kas atrodas Taizemes pilsētā Buriramā. Ierindā bija arī slovāku komanda “ARC Bratislava”, ko pārstāv arī latvietis Konstantīns Calko.

Pirms Buriramas 6 stundu sacīkstēm tika veiktas izmaiņas “ARC Bratislava” sastāvā, holandieša Rika Breukersa vietā stājoties kolumbietim Gustavo Jakamanam. Savulaik šis sportists sāka karjeru ASV kā formulu braucējs, vairākas sezonas piedaloties arī “IndyCar” atbalsta čempionātā “Indy Lights”, kur izcīnīja kopumā trīs uzvaras, 2012. gadā pat iegūstot augsto trešo vietu kopvērtējumā. Pēc tam Jakamans pievērsās autošosejas izturības sacīkstēm, 2015. gadā startējot arī Lemānā, kur tika gūta ceturtā vieta LMP2 klasē. Tajā pašā sezonā arī tika izcīnīta trešā vieta izturības sacīkšu pasaules čempionātā (WEC), kur pilots pārstāvēja krievu vienību “G-Drive Racing”.

“Asian Le Mans Series” posmā Taizemē dubultuzvaru ieguva “Jackie Chan DC Racing X Jota” komanda, kas startēja ar “Oreca” prototipiem, pirmo vietu sasniedzot malaiziešiem Džezmenam Džāfaram, Veironam Tanam un Afikam Ikhvanam Jazidam, bet otro – Stefanam Rikelmi, Harisonam Ņūvijam un Tomasam Lorēnam, kuri finišā zaudēja nepilnu pusotru minūti. Par apli atpalika un trešo vietu guva Entonija Hū Liu, Davides Rico un Pipo Derani pārstāvētā “BBT” komanda, kas startēja ar “Ligier”.

Tāpat ar “Ligier” prototipu cīņā devās Konstantīns Calko, jau pieminētais Gustavo Jakamans un “ARC Bratislava” komandas boss Miro Konopka. Gan kopējā vērtējumā, gan LMP2 klasē tika gūta ceturtā vieta, uzvarētājiem finišā zaudējot piecus apļus.

“Asian Le Mans Series” čempionātā atlicis vēl viens posms, kas notiks 4. februārī Malaizijā, Sepangas sacīkšu trasē.

Buriramas 6 stundu sacīkšu rezultāti >>