Bērni un mākslinieki Daugavpilī zīmēja savu nākotni

 „Gleznojam savu nākotni kopā” – tāda ir bijusi starptautiskā glezniecības simpozija par godu Daugavpilī dzimušajam izcilajam abstraktā ekspresionisma pārstāvim Markam Rotko tēma. Simpozija noslēguma izstāde tika atklāta 21. septembrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā Eiropas sadarbības dienas svinību ietvaros.

Divu nedēļu laikā Daugavpilī dzīvoja un strādāja 10 mākslinieki no 7 valstīm (ASV, Īrija, Nīderlande, Polija, Vācija, Ungārija un Latvija), iedvesmojoties no Marka Rotko dzimtās pilsētas īpašās auras un radot gleznas, kas atspoguļoja mākslinieku uztveri par pārrobežu sadarbību.

„Marks Rotko man ir ļoti nozīmīgs mākslinieks, tādēļ esmu ļoti priecīgs, ka varu piedalīties šajā simpozijā. Būt tieši šeit, blakus Rotko oriģināliem, ir ļoti iedvesmojoši. Manos darbos ir atspoguļots šī pierobežas reģiona dabas dziedinošais spēks,” stāsta simpozija dalībnieks Džordžs Mērtens (Nīderlande).

„Man ir gods piedalīties šādā simpozijā, strādāt starptautiskā komandā. Šī ir īpaša vieta. Daugavpils cietokšņa ainava ir ļoti gleznaina. Cietoksnī dzīvo Rotko krāsas un viņa gleznu kompozīcijas fragmenti, es tos redzu,” atzīme māksliniece no Latvijas Agra Ritiņa.

Simpozijs noslēdzās ar mākslinieku un Daugavpils Dizaina un mākslas skolas „Saules skola” jauno audzēkņu kopīgu radošo darbnīcu un izstādes „Gleznojam savu nākotni kopā” svinīgo atklāšanu.

Izstādi var apskatīt Marka Rotko mākslas centrā līdz šī gada 4. novembrim. Turpmāk šī izstāde ar Eiropas Savienības atbalstu Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros ceļos pa Eiropu: “Rīga – Viļņa – Minska – Brisele” – šāds būs ceļojošās izstādes maršruts.

Plašāku informāciju par programmas projektiem un ES finansējuma iespējām var atrast mājaslapā: www.eni-cbc.eu/llb/lv

 

Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas programmas Apvienotā tehniskā sekretariāta Latvijas filiāles informācijas speciāliste
Lolita Čepurnaja
Tālr. +371 654 20 977, mob. +371 254 69 888
E-pasts: daugavpils@enpi-cbc.eu

eni-cbc.eu/llb/en