Atvērto durvju dienas Lūznavas muižā ar izstādēm, ekskursijām un retro spēkratu sezonas uzsākšanu

Šī  gada 24. un 25. maijā, svinot Eiropas Kultūras mantojuma gadu, Latvijas pilīs un muižās pirmo reizi notiks Atvērto durvju dienas, ikvienam interesantam ļaujot iepazīt vēsturiskās ēkas no jauna skatu punkta. Atvērto durvju dienu notikumos aicina piedalīties arī Lūznavas muiža, rīkojot bezmaksas ekskursijas, piedāvājot dažādu izstāžu programmu un priecājoties par Latgales retro tehnikas sezonas atklāšanu.

Latvijas un Eiropas pilis un muižas ir unikālas vēstures, kultūras un mākslas saskarsmes vietas. Daudzas no tām ir kļuvušas par vienu no galvenajiem savas apkārtnes tūrisma un sabiedriskās dzīves centriem. Latvijas Piļu un muižu asociācija un Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācija, sekojot pasākuma iniciatora – Eiropas vēsturisko ēku asociācijas (European Historic Houses Association) iniciatīvai, aicina  iepazīt Latvijas kultūras mantojumu – pilis un muižas. Atvērto durvju dienu laikā apmeklētājiem būs iespēja kopumā iepazīties ar 37 Latvijas vēsturiskajām ēkām, to nozīmīgo pagātnes lomu un plašajām izmantošanas iespējām mūsdienās. Vairākās pilīs un muižās Atvērto durvju dienās tiks organizēti arī koncerti un izstādes, bet jaunieš tiek aicināti piedalīties aizraujošā konkursā “Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai” un izcīnīt iespēju klasei rīkot ballīti kādā no Latvijas pilīm vai muižām. Ar Atvērto durvju dienām 24. maijā sāksies arī Baltijas piļu un muižu apceļošanas akcija “Apmeklēsim Baltijas muižas – svinēsim kopā!”, kas veltīta Baltijas valstu simtgadēm. Akciju organizē četras Baltijas valstu piļu un muižu asociācijas, un tajā piedalīsies 131 pils/muiža: 45 no Latvijas, 55 no Igaunijas un 31 no Lietuvas. Atvērto durvju dienās Baltijas apceļošanas akciju uzsāks 25 Latvijas Piļu un muižu asociācijas biedri – akcijas dalībnieki.

Atvērto durvju dienu pasākumu norise Lūznavas muižā 24. un 25. maijā:

Abas dienas plkst. 10.00, 12.00 un 14.00 bezmaksas ekskursijas;

Apmeklētājiem atvērtas izstādes:

  • Digitālās mākslas izstāde “Zeme/Jūra/Signāls” muižas Kulturys škiunī;
  • Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas dizaina programmu izstāde “Digitālais eksperiments dizainā”;
  • Jāņa Plivdas gleznu izstāde “Krāsu mirkļi”;
  1. maijā plkst. 17.30 Latgales retro tehnikas cienītāju sezonas uzsākšana. Latgales retro tehnikas cienītāji un viņu atbalstītāji  uzsāks retro sezonu ar piedalīšanos Baltijas muižu apceļošanas akcijā Lūznavas muižā. Aicināti piedalīties visi auto-moto tehnikas entuziasti no Latgales un ne tikai, kuru tehnika ir vecāka par 30 gadiem (izlaiduma gads līdz 1988. gadam), un viņu atbalstītāji ar jaunākiem transportlīdzekļiem. Plašāk par piedalīšanos interesēties: latgale.retro@inbox.lv. Ikviens interesents no 17.30 līdz 18.30 varēs iepazīties un nofotografēties ar retro spēkratiem.

Atvērto durvju dienās Lūznavas muižā varēs ciemoties bez maksas.

Plašāk par Baltijas piļu un muižu apceļošanas akciju:  www.visitbalticmanors.com/lv/

Plašāk par konkursu jauniešiem “Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai”

Papildu informācija: Iveta Balčūne, Lūznavas muižas pārvaldniece, 29390701, muiza@luznava.lv

luznavasmuiza.lv ; facebook.com/luznavasmuiza