Rīgas Saksofonu kvartets rīko meistarklašu un koncertus Latgales mūzikas skolās

Latvijas valsts simtgadē Rīgas Saksofonu kvartets dāvās meistarklašu un koncertu ciklu “Nāc, muzicēsim kopā!” jaunajiem mūziķiem Latvijas reģionos. 2017. gada izskaņā paredzēti četri notikumi Krāslavas, Jēkabpils, Rēzeknes un Balvu mūzikas skolās. Pirmais pasākums jau izskanējis Krāslavas mūzikas skolā, bet no 6. līdz 8. decembrim norisināsies trīs pārējie cikla koncerti un meistarklases.

Rīgas Saksofonu kvartets līdzās valsts simtgadei atzīmē ceturtdaļgadsimta jeb savas pastāvēšanas 25 gadu jubileju. Kvarteta darbības pirmsākumos ar skolu koncertiem apbraukāti teju visi Latvijas reģioni, kas savulaik veicināja jauno mūziķu interesi par šo instrumentu. Šobrīd saksofona popularitāte mūzikas skolās ir liela. Tāpēc kvarteta mūziķi labprāt viesojas Latvijas reģionos, lai ar jaunajiem talantiem strādātu meistarklasēs, dalītos savā pieredzē ar pedagogiem un pasākuma noslēgumā vienotos kopīgā koncertā.

Koncerta programmas pamatā būs latviešu komponistu mūzika, kā arī spilgtākie akadēmiskās saksofonmūzikas darbi. Tādā veidā jaunieši tiks iepazīstināti ar plašajām instrumenta spēles iespējām un repertuāru. Koncerta noslēgumā kvarteta mūziķi un jaunie saksofonisti vienosies saksofonu koporķestrī, veidojot piederības sajūtu Latvijas akadēmiskajai saksofonmūzikai un rodot kopīgu muzicēšanas prieku.

Meistarklašu un koncertu cikla norise reģionos:
19.10.2017. Krāslavas mūzikas skola
06.12.2017. Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skola (koncerts plkst. 18.00)
07.12.2017. Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola (koncerts plkst. 18.00)
08.12.2017. Balvu mūzikas skola (koncerts plkst. 17.00)

Apmeklēt meistarklašu un koncertu ciklu aicināti arī apkārtējo mūzikas skolu mūziķi, pedagogi un vietējie iedzīvotāji. Ieeja visos pasākumos bez maksas.

Latvijas valsts simtgadē ar daudzveidīgiem notikumiem stāstām Latvijas stāstu un veidojam nākotnes Latviju. Rīgas Saksofona kvarteta meistarklases norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros, ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Informāciju sagatavoja: Baiba Tilhena, 26137090; info@rigasaxophonequartet.com