Gunta Latiševa-Čudare ar jaunu personīgo rekordu 400 metru skrējienā izcīna Eiropas zeltu

Latvijas skrējēja Gunta Latiševa-Čudare piektdien Polijā ar teicamu skrējienu, kurā viņa ievērojami laboja personīgo rekordu un uzrādīja labāko rezultātu starp visām dalībniecēm, iekļuva U-23 Eiropas čempionāta finālā 400 metru distancē.

Rēzeknes novada Lendžu pagasta jaunā sportiste 400 metru finālā sestdien finišu sasniedza pēc 52,00 sekundēm, kas viņai ļāva izcīnīt zelta medaļu, bet otrā, atpalikdama par 0,42 sekundēm, bija vāciete Laura Millere.

Visbeidzot uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās Laura de Vita no Nīderlandes, kura finālā finišu sasniedza pēc 52,51 sekundes.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka piektdien pusfinālā Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībniece Latiševa-Čudare finišēja pēc 51,80 sekundēm, uzstādot jaunu personīgo rekordu. Tas ir arī šīs sezonas labākais rezultāts Eiropā U-23 vecuma grupā, kā arī desmitais labākais Vecajā kontinentā.

Latvijas sportiste personīgo rekordu laboja par 0,37 sekundēm, reizē uzstādot arī jaunu valsts U-23 rekordu, jo arī iepriekšējais (52,17), kas tika sasniegts 2015.gada pasaules čempionātā Pekinā, piederēja viņai.

Latiševa-Čudare finālā iekļuva ar labāko rezultātu.

Eiropas čempionāts U-23 vecuma grupas sportistiem ilga līdz svētdienai.

Foto: Diāna Leščinska, sportistes mājās sagaidīšana Rēzeknes novada Lendžos.