Rēzeknē notiks grāmatas par gleznotāju Vitāliju Kalvānu atvēršanas svētki

Grāmatas ,,Vitālijs Kalvāns’’ (autore Irēna Vilčuka) atvēršanas svētki notiks šī gada 14.decembrī plkst.15.00 Rēzeknes pilsētas Mākslas namā, 18.novembra ielā 26. Aicina Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola, biedrība ,,Latgalieši’’ un Rēzeknes mākslinieku kopa.

Tā ir grāmata par Latvijai nozīmīgu radošo personību mākslas pasaulē, Latgales glezniecības virzītājspēku Vitāliju Kalvānu – latviskās ainavas pārstāvi un V.Purvīša sekotāju, aktīvu mākslas izstāžu organizētāju. Vitālijs Kalvāns ir viena no spilgtākajām personībām pagājušā gadsimta 20.-30.gadsimta kultūras dzīvē, kura ieguldījums līdz šim nebija tā īsti novērtēts. Liels ir viņa devums tieši dzimtajam reģionam – Latgalei.

Grāmata izdota 1000 eksemplāros, tā tiks dāvināta bibliotēkām, muzejiem un izglītības iestādēm. Grāmata tapusi projekta ,,Vitālijs Kalvāns Latvijas glezniecībā’’ īstenošanas laikā, kuru atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rēzeknes pilsētas pašvaldības aģentūra „Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs”, Ludzas novada dome, Latgales Kultūras programma.

 

Vairāk informācijas: Inga Čekša-Ratniece

t.: 29472972, inga.ceksa@inbox.lv