Rēzeknē norisināsies V starptautiskais Baltijas valstu īsfilmu kinofestivāls “Open Place”

No 16. līdz 20. augustam Rēzeknē norisināsies V starptautiskais Baltijas valstu īsfilmu kinofestivāls “Open Place”, kas jau piekto gadu pēc kārtas skatītājiem piedāvā iepazīt 25 konkursa īsfilmas no 17 valstīm – Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Norvēģijas, Dānijas, Zviedrijas, Somijas, Īslandes, Krievijas, Polijas, Vācijas, Libānas, Gruzijas, Lielbritānijas, Čehijas, Itālijas un Bulgārijas. Savukārt pirmo gadu “Open Place” ietvaros ir sagatavota kino programma bērniem.

V starptautiskā Baltijas valstu īsfilmu kinofestivāla “Open Place” konkursa īsfilmas Latgales vēstniecībā GORS aicinām baudīt trīs pēcpusdienas – 17., 18., un 19. augustā no plkst. 16.00 līdz 19.00. Pirms seansiem izmantojiet iespēju tikties ar vairāku filmu veidotājiem, kuri viesosies Rēzeknē. Ņemot vērā filmu kopražojumus, festivāla dalībvalstu areāls šogad ir ļoti plašs.

 Konkursa filmas, kā allaž, vērtēs starptautiska žūrija – kinorežisors un pedagogs Arvo Iho (Igaunija), kino un teātra aktrise Lilita Ozoliņa (Latvija), kinorežisors Kristiāns Verners (Vācija), lietuviešu izcelsmes spāņu kinorežisors un scenārists Aļģis Arlauskas (Spānija), kā arī kino un teātra aktrise Irina Ševčuka (Krievija). Noslēguma koncertā uzzināsim kinofestivāla uzvarētājus sešās nominācijās: labākais režisors, labākais scenārijs, labākais operators, labākā aktrise, labākais aktieris un Grand Prix, tāpat viens no konkursantiem saņems arī Rēzeknes pilsētas domes speciālbalvu.

Īsfilmu kinofestivāla “Open Place” ietvaros šogad pirmo reizi piedāvājam arī programmu bērniem – svētdien, 20. augustā, no plkst.10.00 līdz 15.00 Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā (Atbrīvošanas alejā 97) mazajiem skatītājiem izrādīsim vairākas animācijas filmas un divas spēlfilmas, tāpat varēs piedalīties radošajās meistardarbnīcās, būs arī zīmēšana uz asfalta, seju apgleznošana, fotografēšanās multfilmu varoņu tēlos, cukurvate un jautras dziesmas no multfilmām.

Animācijas filmu programma ir tapusi sadarbībā ar filmu studiju “Rija”, kas iepriecinās dažāda vecuma bērnus ar muzikālām un sirsnīgām multfilmām: “Dziedošais Hugo un viņa neparastie piedzīvojumi” (2017, Latvija), “Skaitāmpanti” (2016, Latvija), “Joka pēc AlfaBēC” (2011, Latvija), “Kad āboli ripo” (2009, Latvija), “Sarkanais jātnieks” (2009, Latvija), “Eža kažociņš” (2005, Latvija), “Lote no Izgudrotāju ciema” (2006, Latvija, Igaunija), “Zelta zirgs” (2014, Latvija), dienas biļete uz visām animācijas filmām – 2,00 €, ģimenes biļete uz visām animācijas filmām – 5,00 €.

Savukārt piedzīvojumu filmas “Operācija “Arktika”” (2014, Norvēģija) un “Zupas pilsētas slepenā biedrība” (2015, Igaunija) varēs skatīties bez maksas, to demonstrāciju atbalsta Norvēģijas Karalistes vēstniecība un Norvēģijas Filmu institūts sadarbībā ar RIGA IFF programmu Kids Weekend.

Biļetes uz īsfilmu kinofestivāla “Open Place” pasākumiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

Sekojiet jaunumiem: openplace.lv; facebook.com/OpenPlaceFilmFestival/

Informāciju sagatavoja Maija Upeniece,

pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” reklāmas speciāliste

Tālrunis 26106775