Motivācijas pasākumā “Īsteno savu sapni par biznesu” Špoģu vidusskolas skolēniem izglītojoši praktisku nodarbību vadīja Latgales plānošanas reģiona speciālisti un novada uzņēmējs

Izglītojošā nodarbībā uzzinājām, kas tad ir uzņēmējdarbība un kas vajadzīgs tās uzsākšanai. Īsas diskusijas laikā noskaidrojās, ka uzņēmējdarbība var būt gan dzīves veids, gan sevis pilnveidošana, gan naudas peļņa. Savukārt laba biznesa uzsākšanai nepieciešama biznesa ideja, pieredze un, protams, izglītība. Neiztikt arī bez finansiāla atbalsta. Mums arī pastāstīja interesantus faktus par Daugavpils novadu un finansēm. Lai atrastu biznesa ideju var izmantot ‘’formulu’’ 3P – pareizs produkts, pareizā laikā, par pareizu cenu. Bija arī interesanti paklausīties veiksmes stāstu, kuru pastāstīt bija ieradies uzņēmējs Ilmārs Lociks, biedrības ‘’Beibuks’’ dalībnieks. Ilmārs pastāstīja kā no dažu kartingu nomas nokļuva līdz plosta saimniekam, kas ir kļuvis par vienu no populārākajiem izklaides veidiem Daugavpils novadā. No viņa stāstītā sapratām, ka bizness var būt arī sirdslieta.

Lai arī skolēniem un, iespējams, topošajiem uzņēmējiem arī dotu izpausties, četrām komandām tika dots uzdevums izveidot savu uzņēmumu. Tas bija jāveido par pamata ideju ņemot skujas, čiekurus, kurmju rakumus un dronus. Bija jāpaskaidro kāpēc ideja būs dzīvotspējīga, kāpēc tā būs nepieciešama pircējiem un vai tā nesīs peļņu. Jāsaka, ka skolēni ļāva iztēlei vaļu, un tapa inovatīvas idejas. Piemēram, no skujām veidot ārstnieciskus līdzekļus, no čiekuriem var tapt ārstniecisks uzlējums, dronus izmantos tūristi, bet no kurmjiem tikt vaļā palīdzēs īpašas vielas izgudrošana. Mums dotais uzdevums ļoti patika un nepiespiestā gaisotnē, ar kafijas galdu pa vidu, varēja izpausties. Tika saņemtas arī balviņas.

Divi aktīvākie skolēni piedalīsies noslēguma pasākumā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā. Šajā pasākumā aktīvākie jaunieši paplašinās savas zināšanas ne tikai ar uzņēmējdarbību saistošām tēmām, bet arī klātienē iepazīs vietējā uzņēmuma darbību un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas piedāvājumu studijām.

Vēlamies pateikt paldies organizatoriem par jauno, noderīgo informāciju, un ceram, ka šādas lekcijas, notiks vēl.