Lūznavas muiža aicina izbaudīt rudens mākslas un mūzikas programmu

Šoruden aprit tieši divi gadi kā aktīvo darbību sākusi Rēzeknes novada Lūznavas muiža. Septembris tradicionāli aicina tikties Eiropas kultūras mantojuma dienās ar jauna uzveduma pirmizrādi, franču keramikas iepazīšanu, bet vēlāk rudenī ar mūziku un mākslu priecēs dziedātājs Igo un komponists Jānis Strazds, kā arī pirmo reizi gaida tikšanās ar klavieru duetu no Beļģijas, burvīgās balss īpašnieci Ievu Kerēvicu un ziemas ieskaņa nāks ar etno-džezisku spēku Staņislava Judina un Asnates Rancānes duetā.

8.septembris 19.00 Vīriešu vokālais kvartets “Dolces Pueris” (Polija), 3,00 €

Jau otro gadu septembra sākumā uz tikšanos, lai labāk iepazītu poļu kultūru, Lūznavas muižā aicina “Poļu kultūras dienas”. Šoreiz Sarkanajā zālē uzstāsies vīriešu vokālais kvartets “Dolces Pueris”, piedāvājot koncertprogrammu “Nopietni. Pa jokam”. Vīriešu vokālais kvartets “Dolces Pueris” dibināts 2006. gada janvārī un tā sastāvā ir vokālisti no Polijas pilsētas Čenstohovas vīriešu kora “Pochodnia” (tulk. no poļu valodas – lāpa). Kvartets izpilda sakrālos, nacionālos un mūsdienu muzikālos skaņdarbus. Repertuārs sastāv arī no visiem labi zināmām un iemīļotām retro dziesmām, kuras sarakstījuši ne tikai poļu, bet arī ārzemju autori. Koncertā Lūznavas muižā vokālā ansambļa izpildījumā izskanēs poļu komponistu dziesmas no kinofilmām un populāru ārzemju komponistu dziesmas.

  1. septembris 15.00–21.00 Eiropas kultūras mantojuma dienu 2017 pasākumi, bezmaksas
  2. gada Eiropas kultūras mantojuma dienas tiks veltītas vēsturisku notikumu vietām nolūkā apzināt un no jauna iepazīt tās vietas, kas saistītas nozīmīgiem notikumiem Latvijas teritorijas vēsturiskajā attīstībā un mūsu vēsturei nozīmīgu personību dzīvi un darbu. Lūznavas stāsts tiks atklāts gan caur Kerbedzu ģimenes, gan citām muižas vēstures lapaspusēm.

15.00 Ekskursija

Lūznavas muižas un parka vēstures lapaspušu iepazīšana caur muižas gida stāstiem.

16.00 Keramiķes Annī Bušī (Francija) izstādes atklāšana

Augustā Lūznavas muižas rezidencēs dzīvoja un strādāja franču māksliniece Annī Bušī (Anny Bouchut). 10. septembrī Eiropas Kultūras mantojuma dienas notikumu vidū aicinām uz mākslinieces izstādes atklāšanu. A. Bušī strādā savā darbnīcā Ardenē, nelielā ciematā Berī novada pašā viducī. Keramika ir Annī Bušī aizraušanās. Darbu apdedzināšanas procesā viņu interesē rezultāts, ko var panākt savienojot atšķirīgas tekstūras – māla un porcelāna masas.

17.00 Radošās darbnīcas – portretu gleznošana, jūgendstila vēsmas mūsdienu aksesuāros, sietspiedes darbnīca

18.00 Filma par M. K. Čurļoni “Vēstules Sofijai”

Mikaloja Konstantina Čurļoņa darbi aptver vairāk nekā 250 muzikālu kompozīciju un apmēram 300 gleznu, un atstājuši nenovērtējamu ietekmi uz mūsdienu Lietuvas kultūru. Čurļoņa lomu vēsturiskajā drāmā atveido viņa mazmazdēls Roks Zubovs, kurš pērn pirmais ieskandināja Lūznavas muižas flīģeli, bet šogad turpināja iepazīstināt ar Čurļoņa stāstu Lūznavā, kuras kādreizējo saimnieku, Kerbedzu dzimtas, īpašumi Latgalē nebija sveši arī slavenajam lietuvietim.

20.00 Uzveduma “Nomoda sapnis Lūznavā” pirmizrāde

Mūzikas, gaismu un dzīvo bilžu uzveduma “Nomoda sapnis Lūznavā” pirmizrāde. Īpaši Eiropas kultūras mantojuma dienām par godu topošajā uzvedumā par mākslinieku un viņa radošajiem meklējumiem laika gaitā piedalīsies aktieris Edgars Lipors, Rēzeknes novada vokālā studija “Skonai”, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas jauktais koris “Sonitum”, jauniešu deju kopa “Dziga”, uzveduma idejas autore Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja Inga Drele, režisore Laila Kirmuška, kustību konsultante Lilija Lipora, gaismu režisors Egils Kupčs. Pērn speciāli kultūras mantojuma dienām tapa gaismu, mūzikas un deju uzvedums “Lūznavas atspulgā”, kas vēlreiz bija noskatāms augusta sākumā notikušajā festivālā “Vides deja”.

  1. septembris 14.00 Igo un keramiķes Esmeraldas Purvišķes izstādes “Nebijis gadījums” atklāšana, bezmaksas

Igo un keramiķes Esmeraldas Purvišķes izstāde, kurā būs apskatāmi Igo radītie grafikas darbi kologrāfijas tehnikā, kā arī koka grebumi, bet Esmeralda Purvišķe, kura ir keramiķe ar dizainera izglītību un savus darbus veido porcelāna liešanas un virpošanas tehnikā, izstādē piedalīsies ar porcelāna trauku kolekciju, kas radīta, iedvesmojoties no latviešu etnogrāfiskajām trauku formām. Sadarbībā ar grafisko dizaineri Zaharu Ze trauku kolekcijai ir izveidota arī grafiska zīmējumu valoda.

  1. septembris 15.00 Igo un Jāņa Strazda dzejas un mūzikas koncerts “Nebijis gadījums”, 11,00–15,00 €

Dziedātājs Igo un Lūznavas muiža pirmo reizi tikās pērnā gada decembrī. Otrajā muzikālajā satikšanās reizē muižas Sarkanajā zālē klāt būs arī komponists Jānis Strazds. Radošais tandēms – Igo un J. Strazds sadarbojas vairāk nekā desmit gadus, kopā radītas daudzas dziesmas un arī cikls “Uguns”. Koncertā skanēs abu mākslinieku kopīgi sarakstītās dziesmas ar Igo vārdiem un Jāņa Strazda mūziku – “Nojausma”, “Mēs ejam”, kā arī dziesmas no Igo “zelta repertuāra”.

  1. oktobris 15.00 Klavieru duets “Duo B!z’Art” (Beļģija), 5,00–7,00 €

Pirmo reizi Lūznavas muižā beļģu klavieru duets “Duo B!z’art”, kuru 2004. gadā izveidojuši pianisti Andrē Roe un Džefrijs Baptiste. Pianisti smej, ka spēlējot klavieres ar 4 rokām, prieku nes 88 klavieru taustiņu un divu mūziķu 20 pirkstu virtuozā saspēle. Duets vienmēr izbauda tikšanos ar jauniem klausītājiem. Koncertā Lūznavas muižā izskanēs Grīga, Šūmaņa, Brāmsa un Rahmaņinova skaņdarbi.

  1. novembris 15.00 Ievas Kerēvicas koncertprogramma “Interpretācijas”, 8,00–12,00 €

Ievas Kerēvicas jaunā solo programma “Interpretācijas” – populāras un šķietami ierastas melodijas ietērptas džeza noskaņā profesionālu džeza mākslinieku izpildījumā. Pasaules džeza standarti, kuri māksliniekus pavadījuši viņu profesionālajās gaitās, būs atpazīstami jebkuram klausītājam, kā arī pārsteigs ar jaunu stāstu un svaigu skanējumu. Programmā iekļautas arī tādas populārās mūzikas pērles kā “Dancing Queen”, “Besame Mucho”, “The Look of Love” u.c.. “Interpretācijas” ir Ievas Kerēvicas otrā solo programma, kurā viņa apvienojusi Latvijā atzītus mūziķus – Madaru Kalniņu (taustiņinstrumenti), Norbertu Skrauci (basģitāra, kontrabass) un Arti Orubu (sitaminstrumenti).

  1. decembris 15.00 Stanislav Yudin & Asnate Rancane, 5,00–7,00 €

Staņislavs Judins meklē iedvesmu etniskajā mūzikā, Asnate Rancāne – improvizācijā. Duets “Stanislav Yudin & Asnate Rancane” ir radies no idejas apvienot atšķirīgās muzikālās pieredzes, lai kopā radītu ko jaunu un nebijušu. Kopēja improvizācija rodas, apvienojoties Staņislava kompozīcijām, Asnates zināšanām par etnisko mūziku un folkloru. Oriģinālmūziku ar tautas tekstiem papildina tautas melodiju apdares. Staņislavs Judins ir zināms kā džeza un improvizācijmūzikas kontrabasists, kurš bieži piedalās eksperimentālās mūzikas projektos. Pēdējā laikā arvien vairāk pievēršas kompozīcijai un ir pārliecināts, ka iedvesmu iespējams rast dzimtajā zemē. Asnate Rancāne ir etniskās mūzikas pētniece, multiinstrumentāliste un tradicionālās mūzikas grupas “Tautumeitas” vadītāja. Jau no agras bērnības aktīvi darbojas folkloras mūzikā. Meklē iedvesmu improvizācijā, kuras radīšanā izmanto zināšanas un pieredzi, kas gūta, strādājot ar etnisko mūziku.

Rēzeknes novada Lūznavas muiža ir Latgales jūgendstila pērle, kas šī gada aprīlī svinēja divu gadu jubileju kopš atklāšanas pēc renovācijas, bet šoruden priecājas par diviem aktīvi aizvadītiem darbības gadiem. Muižas īpašnieki savulaik bijuši poļu izcelsmes lietuviešu muižnieku Kerbedzu dzimta, bet šobrīd muiža un tās parks, pateicoties Rēzeknes pašvaldības aktivitātēm, kļuvuši par vienu no aktīvākajiem dažādu rosīgākajiem centriem Latgalē – mākslas un mūzikas notikumi, vietējās uzņēmējdarbības attīstība, vides izziņa un kā kultūras, tā uzņēmējdarbības jaunrade ir virzieni, kuros Lūznavas MŪZA iedvesmo ne vien Rēzeknes novada, bet visa reģiona attīstību.

Plašāk par muižā notiekošajiem pasākumiem var uzzināt Lūznavas muižas mājaslapā luznavasmuiza.lv vai FB profilā facebook.com/luznavasmuiza. Biļetes uz muižas maksas koncertiem iepriekšpārdošanā sarūpējamas “Biļešu Paradīze” kasēs vai internetā.

Plašāka informācija: Inga Drele, Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja

29473700, inga.drele@rezeknesnovads.lv

luznavasmuiza.lv