Latgales mūziķi piedalīsies populārajā mūzikas un mākslas festivālā “Bildes 2017”.

Bildes ir ikgadējs Latvijas mūzikas un mākslas festivāls, kurš parasti norisinās rudenī. Festivāla apmeklētājiem tiek piedāvāti vairāki dažāda veida koncerti un mākslas izstādes, kuros arī šoruden piedalīsies mūziķi un mākslinieki no Latgales.

Ikgadējais pašmāju mūzikas un mākslas festivāls “Bildes” šogad notiks no 5. līdz 25. novembrim. Kopumā būs iespēja apmeklēt deviņus koncertus, kas norisināsies četrās Rīgas vietās – Kongresu namā, mūzikas namā “Daile”, Spīķeru koncertzālē un mūzikas klubā “Kaļķu vārti”.

Šī būs jau 32. reize, kad festivāls pulcēs kopā visdažādāko žanru un vecumu mūziķus, lai svinētu Latvijas mūzikas pagātni, tagadni un arī nākotni. Arī šogad tajā dalību ņems vairāki mūziķi un kolektīvi no Latgales.

Mūzikas klubā „Kaļķu Vārti” 8.novembrī JAUNO DZIESMINIEKU koncertā debitēs jaunā daudzsološā dziedātāja un mūziķe no Līvāniem Guna Pūcīte.

Koncertzālē „SPĪĶERI” „BILDĒS” sevi pieteikušo GRUPU un RADOŠO PERSONĪBU kopprojektu koncertā 9.novembrī meiteņu grupa «Piparmētra» no Ilūkstes uzstāsies kopā ar Kārsavā dzimušo Dailes teātra aktieri Kristapu Rasimu. Savukārt  10.novembrī turpat muzicēs Līvānu grupa “Jauda” kopā ar  Latvijas Radio 2 programmu vadītāju un LTV raidījuma “Latvijas sirds dziesma” vadītāju Velga Vītola. Šajā pat koncertā uzstāsies jau pazīstamais mūziķis Arnis Slobožaņins no grupas “Dabasu Durovys” kopā ar Daugavpils teātra aktierim Zandu Mankopu un Albertu Vecmani.

Visi mūzikas cienītāji laipni aicināti uz koncertiem baudīt skaņu mākslu, priecāties par festivāla atmosfēru, kā arī atbalstīt savējos māksliniekus. Biļetes uz visiem festivāla koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Pieteikumi kolektīvajiem apmeklējumiem un informācija par koncertiem – “BILŽU BIROJĀ” pa tālr. 29282866 un www.bildes.lv, kā arī bildes@bildes.lv.

Festivāla „BILDES2017” koncertu programma

Mūzikas klubs „KAĻĶU VĀRTI”

  1. novembris koncerts plkst. 17.00 „IELŪDZ BILŽU MŪZIĶI UN VIŅU BĒRNI”

Vada Ira Krauja-Dūduma un Arnis Miltiņš

Elīna Līce ar dēliem, Helma Elvīra un Mārtiņš Križevici, Andrievs un Armands Alkšņi, Elza un Jānis Bukumi, Lauris, Krišjānis un Egons Valteri, Rūta Dūduma un Ira Krauja-Dūduma, Daniels, Artis un Indris Orubi, Adrija Silva un Adrians Kukuvasi, Andris un Valters Mucenieki, Ārijs Šķepasts un Ādamsoni, Pūpolu ģimene, Īļu ģimene, Stengrēvicu ģimene, Kaukuļu ģimene, Miltiņu ģimene, Sandra Bula, Āris Ziemelis un “Tamburīns”.

  1. novembris plkst. 19.00 FOLKKONCERTS

Vada Egons Pičners

Ieva Akuratere, Uldis Kākulis, Anta Eņģele, Jānis Jansons, Ēriks Loks, Uldis un Matīss Ozoli, Egons Pičners, Haralds Sīmanis, Laine Ligere-Stengrēvica, Brāļi Ziemeļi un Sandra Bula, Agita Kaužēna, Vincents un Rihards Kūkoji, Valdis Ābols, Inta Pauļuka, Valdis Atāls, Arnis Miltiņš u.c.

  1. novembris plkst. 19.00 JAUNO DZIESMINIEKU koncerts

Vada Lauris Valters

Kārlis Kazāks, Lauris Valters, Mikus Frišfelds, Mārtiņš Križevics, Gatis Zotovs, Mikus Straume, Edgars Rakovskis, Matīss Skrebelis, Anita Zambare un Helvijs Kārkliņš, Henrijs Mucenieks, Dārta Legzdiņa, Madara Murņikova, Enriko Plivčs, Renārs Veličko, Guna Pūcīte, Laura Lo, Jānis Irbe.

Koncertzāle „SPĪĶERI”

  1. novembris plkst. 19.00 „BILDĒS” sevi pieteikušo GRUPU un RADOŠO PERSONĪBU kopprojektu koncerts

Vada Mikus Frišfelds

“Kumosiņš” un Dailes teātra aktrise Aija Dzērve, “B Optimist” un žurnālists Ansis Bogustovs, “Moderans” un diriģents Ints Teterovskis, “Marlēna” un Chaula TV programmu vadītājs Ēriks Saksons, “Iron Wings” un laikraksta “Latvijas Avīze” žurnāliste Aija Kaukule, “Piparmētra” un Dailes teātra aktieris Kristaps Rasims, Patrisha un Nacionālā teātra aktieris Ģirts Liuzniks.

  1. novembris „BILDĒS” sevi pieteikušo GRUPU un RADOŠO PERSONĪBU kopprojektu koncerts

 Vada Laima Miltiņa un Mārtiņš Križevics

“Bekars” un Latvijas Nacionālās bibliotēkas runas vīrs Augusts Zilberts, “Jauda” un Latvijas Radio 2 programmu vadītāja un LTV raidījuma “Latvijas sirds dziesma” vadītāja Velga Vītola, “Ad Libitum” un aktrise un runas pedagoģe Zane Daudziņa, Arnis Slobožaņins un Daugavpils teātra aktieri Zanda Mankopa un Alberts Vecmanis, “Sub Scriptum” un TV 3 ētera personība Ēriks Palkavnieks, “Sudden Lights” un Dailes teātra aktrise un Radio SWH programmu vadītāja Ieva Florence, Annemarija Moiseja un Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Egliens.

Mūzikas nams „DAILE”

  1. novembris plkst. 19.00 BLŪZA koncerts

Vada Jānis Bukums

“Big Eye Bee”, Ainars Pūpols un “π Blues”, Jānis Vanadziņš, “The Blues Gang”, “Vocada”, “Lavrix Blues Band”, Ieva Kākule un “B.B.Max Band”, “RMO Trio”, Vjačeslavs Mitrohins, Ieva Sutugova, “Exile in Brussels”, “Rahu the Fool” u.c.

Rīgas Kongresu nams

  1. novembris plkst. 19.00 JAUNO GRUPU un „BILŽU” VETERĀNU kopprojektu koncerts

Vada Andris Freidenfelds

“Spole” un Valdis Rundzāns, “Mēnessputni” un Guntars Mucenieks, “Nando” un Nils Īle, “Četri vienā” un Andris Ābelīte, “R 45. VSK” un Horens Stalbe, “The Creek” un Gundars Rullis, “NorMoon” un Normunds Jakušonoks, “Strapon” un DAMBIS, “Cryin’ White” un URBIX, “Flying Bra” un Karīna Tatarinova, “Fools on Parade” un Atis Ieviņš, Madara Dzintara un Imants Vanzovičs, “Audru” un Edgars Šubrovskis, “Matek” un Jana Čakste, “Raiņa iela 11” un Kārlis Kazāks, “Refleksija” un Raimonds Bartaševics, “The Missing” un Ēriks Budēvics, “Lureaway” un Gvido Linga u.c.

  1. novembris plkst. 12.00 koncerts BĒRNIEM

Vada Igeta Gaiķe

“Knīpas un knauķi”, “Podziņas”, “Dzeguzīte”, “Tev un man”, “Tu un es”, “Vējā”, “Tri O”, Nila Īles mūzikas studija, “Poppy” un “Momo”, “Kolibri” un Juris Vizbulis, Gata Evelona mežradznieku ansamblis, Ādažu mākslas un mūzikas skolas 2. deju klases “Ādažu taurenīši” u.c.

  1. novembris plkst. 18.00 „BILŽU” VETERĀNU koncerts

Vada Varis Vētra

“Stiprās sievas” un Marhils, Guntars Račs, “Dzidriņas megasistēma”, r/a “Zvani”, “Nav miera laukos”, Armands Alksnis un draugi: Laura Teivāne, Jānis Bukums un “Suitu dūdenieki”, Varis Vētra, “Bague Duo” un Aija Vītoliņa, Akustisko ģitāru trio “AG 3o”, “Ducele”, Lolita Novikova, Einārs Vītols, Jauno Jāņu orķestris, Viktors Lapčenoks, Ira Krauja-Dūduma, Uģis Roze un “Inversija”, Daiga Petkēviča, “Pērkons”, “Labvēlīgais Tips” u.c.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv/lv/organizers/organizer/118

Pieteikumi kolektīvajiem apmeklējumiem un informācija par koncertiem – “BILŽU BIROJĀ” pa tālr. 29282866