Latgales jaunieši starp līderiem VII Latvijas Jaunatnes Olimpiādē “Cēsis 2017”

Cēsīs no 7.jūlija līdz 9.jūlijam norisinājās vislielākais šīs vasaras jauniešu sporta notikumsLatvijas Jaunatnes Olimpiāde “Cēsis 2017”. Olimpiādes sacensībām bija pieteikušies 3193 sportisti no 80 pašvaldībām. Līdzās jau tradicionālajiem Olimpiskajiem sporta veidiem Olimpiādes programmu papildina karatē, kas tiks iekļauts nākamajās Vasaras Olimpiskajās spēlēs Tokijā 2020.gadā, kā arī neolimpiskie sporta veidi – florbols un orientēšanās. Kopā jaunieši sacentās 29 dažādos sporta veidos 14 dažādās disciplīnās.

Latvijas Jaunatnes Olimpiādes atklāšanas ceremonija notiks 7.jūlija, vakarā Cēsu Pils parkā. Ceremoniju ievadīja dalībnieku gājiens no Vienības laukuma uz Pils parku. Atklāšanā uzstājās perkusionists Reinis Reķis un grupa “Transleiteris”. Ceremonijas viesus priecēja arī uguns šovs un deju grupas “BUA SHOW” dejotājas.

Īpaši lepojamies ar Daugavpils jauniešu sasniegumiem un medaļu birumu VII Latvijas Jaunatnes Olimpiādē, kuri kopvērtējumā ieguva 2.vietu izcīnot 10 zelta, 6 sudraba un 5 bronzas medaļas.

Tāpat starp Latgales reģiona medaļniekiem ir Preiļu novada jaunieši (vienu zelta medaļa), Rēzeknes novada jaunieši (viena sudraba medaļa), Krāslavas jaunieši (divas zelta un četras bronzas medaļas) un Daugavpils novada jaunieši, kas izcīnīja vienu bronzu.

No 141 medaļu komplektiem, Latgales reģiona jaunieši izcīnīja 29.