Kārļa Skalbes pasakas “Kaķīša dzirnavas” latgaliskā izdevuma “Kačeiša patmalis” atvēršana

30. novembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā 10.starptautiskās latgalistikas konferences ietvaros notika Kārļa Skalbes pasakas “Kaķīša dzirnavas” latgaliskā izdevuma “Kačeiša patmalis” atvēršana. Pasakas pārlikumu latgaliski veikusi ilggadejā žurnāla “Katōļu Dzeive” redaktore Maruta Latkovska. Grāmatas ilustrācijas veidoja māksliniece Ieva Jurjāne, kas atvēršanas pasākumā skatītājus uzrunāja latgaliski: “Iecere izdot jaunu versiju Kārļa Skalbes “Kaķīša dzirnavām” pieder izdevniecībai “Latvijas mediji”. Viņi man piedāvāja ilustrēt šo izdevumu. Šovasar es ar saviem bērniem gāju pie Marutas Latkovskas mācīties latgaliešu valodu. Maruta teica, ka būtu interesanti pārlikt latgaliski arī “Kaķīša dzirnavas”. Tā radās ideja, kas tika atbalstīta.”

Maruta Latkovska sacīja, ka pasaka “Kaķīša dzirnavas” ir viņas bērnības mīļākā pasaka:”Tā nav vienkārši pasaka, tas ir stāstījums par labo un ļauno, par žēlsirdību – par mūžīgām vērtībām”.

Skatītājiem fragmentus no pasakas lasīja Guntis Rasims un Juris Vucāns, par muzikālo noformējumu rūpējās Rēzeknes novada vokālā studija “Skonai” (vadītāja Guntra Kuzmina-Jukna). Pasākuma dalībniekiem bija iespēja iegādāties grāmatu “Kačeiša patmalis”.

Diāna Selecka, autores foto