Rēzeknē LUC speciālisti pateicas labākajiem reģiona jauniešiem

Šī gada 24.novembrī Latgales plānošanas reģiona (LPR) Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC) Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) telpās organizēja informatīvās akcijas Latgales jauniešiem “Īsteno savu sapni par biznesu” noslēguma pasākumu. Pasākumā tika pulcināti aktīvākie dalībnieki no  vienpadsmit Latgales reģiona mācību iestādēm, kur šogad norisinājās LUC motivācijas pasākumi.

Norises vieta šim  pasākumam nav izvēlēta nejauši, jo pasākuma prezentācijās lektori uzsvaru lika uz nākotnes sasniegumu sasaisti ar izglītību, akcentējot plašās tālākizglītības iespējas tepat Latgalē.

Pasākuma ievadvārdus uzrunājot Latgales jauniešus teica LUC vadītājs Vladislavs Stankevičs: “Ja ir zināšanas, būs iespējas, ja ir iespējas, būs panākumi. Nepalaidiet garām nevienu iespēju! Tikai no jums pašiem atkarīgs, kā veidosiet savu dzīvi, bet jau šobrīd paldies jums, jaunieši, no Latgales pašvaldībām par jūsu aktivitāti un iniciatīvu, jo jūs esat nākotnes uzņēmēji un vadītāji, paldies skolotājiem, kas pamana jauniešu personības un palīdz!”.

Pasākumā piedalījās un jauniešus aicināja turpināt tālākizglītību arī RTA sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja  Jūlija Jurāne, jo eksaktās zinātnes  ir un būs pieprasītas ne tikai darba tirgū, bet arī ir labs pamats sava biznesa attīstībai ražojošās nozarēs. Jauniešiem no augstskolas puses tika organizēta ekskursija inženierzinātņu fakultātē, sniedzot iespēju klātienē iepazīt laboratoriju aprīkojumu, tā iespējas ne tikai mācību priekšmetu apguvē, bet arī lietišķos zinātniskos pētījumos.

Klātesošos ar savu stāstu un prakstiskām nodarbībām iedvesmoja personīgās iedvesmas trenere Dace Briede-Zālīte no Jauniešu akadēmija Pacelt Pasauli.

Sajūsmu skolēnos radīja „VEREMS” RSEZ SIA apmeklējums. Uzņēmums ir AS „Latvijas Finieris” meitas komercsabiedrība, kas specializējusies mežizstrādē, kokapstrādē, kokmateriālu iepirkšanā un vairumtirdzniecībā. „Verems” RSEZ SIA tika izveidots 1996. gadā kā finierkluču iepirkšanas punkts Rēzeknē. Uzņēmums kopš 2007.gada nodarbojas ar lielformāta bērza saplākšņu ražošanu, ko eksportē uz ES valstīm, Japānu un ASV. Šīs vizītes laikā uzņēmuma vadība apmeklētājiem sniedza unikālu  iespēju izsekot līdzi visam ražošanas ciklam no bērza sagataves līdz gatavam saplāksnim.

Pasākuma organizatori sirsnīgi pateicas skolotājiem, pašvaldību izglītības pārvaldēm par sadarbību informatīvās akcijas Latgales jauniešiem “Īsteno savu sapni par biznesu” organizēšanā un cer uz turpmāko sadarbību!

Informatīvā cikla ietvaros laika posmā no 17.oktobra līdz 10.novembrim uz 11 tikšanās reizēm tika aicināti vairāk kā 355 skolu pēdējo klašu audzēkņi, lai kopīgi, brīvā atmosfērā kliedētu mītus par uzņēmējdarbību kā par kaut ko nesasniedzamu.

 

Ziņu sagatavoja: Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs

Fotogrāfijas no informatīvās akcijas “Īsteno savu sapni par biznesu” norises vietām Latgalē: