Gunas Milleres gleznu izstāde Latgales vēstniecībā Gors

Piektdien, 9. jūnijā plkst. 17.00 Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā tiks atklāta gleznotājas Gunas Millersones gleznu izstāde “Turpinot ainavu”. Izstādē skatāmā Gunas Millersones glezna “Aiz loga” pērn tika izvēlēta par uzvarētāju konkursā “Gada glezna”.

Pērn Gunas Millersones glezna “Aiz loga” 81 darba konkurencē kļuvusi par laureāti konkursā “Gada glezna”. Konkurss “Gada glezna” 2016. gadā notika jau 24. reizi, to tradicionāli organizē Agijas Sūnas galerija un “Swedbank”. Lai iesniegtu darbu konkursam, svarīgi ir divi nosacījumi – autoram jābūt profesionālam māksliniekiem un gleznām jābūt radītām konkursa norises gadā. Glezna būs skatāma arī mākslinieces personālizstādē Latgales vēstniecībā GORS.

Mākslas zinātniece Gundega Cēbere par Gunas Millersones radošo darbu saka: “Ieskatoties jau senāko gadu gleznās, uzvirmo prieks, ka Gunai Millersonei būtiska ir pati glezniecība. Lai kur arī viņa atrastos – viņa skatās apkārt dabā un koncentrējas tās jaunradīšanai uz audekla, un krāsa ir svarīgākais tēlainības līdzeklis. Dārzu, dīķu, purvainu ainavu vai saulainas piekrastes motīvos tveras dažādas nozīmes un auras, kaut kas no filozofiskām bezgalības dziļumos un reālā eksistencē izprastām sajūtām, ko rada tonāli risināti vai krāsainībā mirdzoši, kvalitatīvi piepildīti laika, vietas un dabas redzējumi, kas balstīti uz vērīgumu, spēju emocionāli un ekspresīvi paust savu glezniecisko stāstu. Viņas gleznošanas veidu var dēvēt par abstrakto ekspresionismu ar romantisku ievirzi. Spēcīgie krāsu laukumi un līniju vijumi ar savu simbolisko noskaņu, saglabājot reālu tēlainības sistēmu, ir gan stāstoši, gan vienlaikus savā vispārinājumā iesaista skatītāju plašākā meditatīvā apcerē, un apliecina, ka Gunas Millersones pasaules redzējums ir daudznozīmīgs, izjusts pārdzīvojums un viņai ir sava noteikta vieta arī mūsdienu mākslas vidē.

Māksliniece Guna Millersone dzimusi 1949. gada 22. februārī Dundagā. Mācījusies J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā (1961–1968), beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļu (1973). Glezno eļļas tehnikā, veidojusi arī instalācijas un objektus, ir izstāžu un projektu kuratore Talsu novada muzejā. Izstādēs piedalās kopš 1990. gada. Darbi eksponēti Francijā, Zviedrijā, Dānijā, Holandē, Igaunijā, Vācijā, Čehijā, Lietuvā, Beļģijā, Turcijā, Ukrainā, Gruzijā, Itālijā. Latvijas Mākslinieku savienības biedre (1992).

Gunas Millersones gleznu izstāde “Turpinot ainavu” Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā būs skatāma līdz 15. jūlijam.

Informāciju sagatavoja Guna Kalnača, Latgales vēstniecības GORS izstāžu kuratore