Ekonomikas ministra amatam Latgales deputāti plāno virzīt bijušo Daugavpils mēru. Lāčplēsis gatavs kandidēt.

Ekonomikas ministra amatam Latgales deputāti plāno virzīt bijušo Daugavpils mēru
No Latgales ievēlētie deputāti ekonomikas ministra amatam piedāvā virzīt bijušo Daugavpils mēru Jāni Lāčplēsi, trešdien ziņo LTV raidījums “Panorāma”.

“No Latgales ievēlētie deputāti ir runājuši par Lāčplēša iespējamo virzīšana ekonomikas ministra amatam,” radījumam atklāja deputāts Arnijs Matīss, kurš vairs nav partijas biedrs, bet palicis frakcijā.

“Es uzskatu, ka viņš ir ļoti pieredzējis politiķis, arī bijis divos Saeimas sasaukumos, vadījis pašvaldību, arī ir cienījams kandidāts,” pauda Matīss, norādot, ka šo kandidātu ekonomikas ministra amatam viņi varētu arī piedāvāt “Vienotības” valdei.

Savukārt “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa raidījumam norādīja, ka Lāčplēša kandidatūra nav oficiāli pieteikta, līdz ar to arī diskusiju nav bijis.

Taujāta, ko viņa pati drīzāk amatā, Āboltiņa atzina, ka labprāt redzētu Zandu Kalniņu-Lukaševicu vai Karinu Ploku, jo “Ķirša kungs ir solījis strādāt rīdziniekiem, ir arī citi apsvērumi, ir cilvēki, kuriem ir ļoti lielas pretenzijas”.

 “Ir pat cilvēki, kuri neoficiāli ir teikuši, ka viņi tādā gadījumā apsver iespēju izstāties no “Vienotības”,” raidījumam apgalvoja Āboltiņa.

Kā ziņots, “Vienotības” priekšsēdētājs Ašaradens plāno atstāt Ekonomikas ministra amatu, lai vadītu “Vienotības” Saeimas frakciju un strādātu parlamentā. Pašlaik “Vienotības” Saeimas frakciju vada Solvita Āboltiņa, kura plāno atstāt šo amatu un nolikt deputātes mandātu.

“Vienotības” politiķi pagaidām atturas komentēt iespējamās kandidatūras. Tikmēr neoficiālās sarunās politiķi kā iespējamo kandidātu uz šo amatu minēja Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi, kurš pagājušajā nedēļā tikās ar Kučinski. Daļa “Vienotības” politiķu gan uzskata, ka šāda tikšanās nenozīmējot, ka Ķirsis tiks virzīts ekonomikas ministra amatam.

Tāpat izskanējis, ka iespējamie kandidāti varētu būt arī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica un Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre Karina Ploka.

Lāčplēsis gatavs kandidēt uz ekonomikas ministra amatu

Bijušais Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs, pašreizējais domes deputāts Jānis Lāčplēsis(Latgales partija) būtu gatavs kandidēt uz ekonomikas ministra amatu un uzņemties šos pienākumus.

“Lai arī ekonomikas ministra amats oficiāli man pagaidām gan nav ticis piedāvāts, gribētu pateikties šīs iniciatīvas autoriem. Tas droši vien ir arī sava veida novērtējums manam iepriekšējam darbam un pieredzei,” sacīja Lāčplēsis.

Bijušais pašvaldības vadītājs būtu gatavs uzņemties ekonomikas ministra amata pienākumu pildīšanu. “Domāju, ka pārzinu daudz jautājumu un problēmu, kuras ir steidzami jārisina arī EM pārraudzībā esošajā lauciņā,” uzsvēra Lāčplēsis.

Izvirzīt Lāčplēsi ekonomikas ministra amatam mudina trīs “Vienotības” Saeimas frakcijas deputāti, kuri gan nav šī politiskā spēka biedri – Arnijs Matīss, Dzintars Zaķis un Aldis Adamovičs. Viņi šodien oficiāli vērsušies ar iesniegumu pie partijas, mudinot šim amatam izvirzīt Lāčplēsi, pastāstīja Matīss.

Matīss uzskata, ka ekonomikas ministra kandidātam svarīgs ir Saeimas frakcijas atbalsts, nevis tikai partijas valdes lēmums, jo frakcijā ir aptuveni tikai puse deputātu, kuri ir arī “Vienotības” biedri. Viņš arī apliecināja, ka ar Lačplēsi ir pārrunāts jautājums par viņa iespējamo izvirzīšanu ekonomikas ministra amatam.

Kā ziņots, “Vienotības” priekšsēdētājs A. Ašaradens plāno atstāt ekonomikas ministra amatu, lai vadītu “Vienotības” Saeimas frakciju un strādātu parlamentā. Pašlaik “Vienotības” Saeimas frakciju vada S. Āboltiņa, kura plāno atstāt šo amatu un nolikt deputātes mandātu.

“Vienotības” politiķi pagaidām atturējušies komentēt iespējamās kandidatūras. “Vienotība” kandidāts ekonomikas ministra amatam plāno izvirzīt nākamnedēļ, 6.novembrī.