Calko stāsies uz starta “Asian Le Mans Series” posmā Japānā

Šonedēļ “Asian Le Mans Series” (ALMS) čempionāts turpināsies ar otro no četriem plānotajiem posmiem, kas četru stundu garumā tiks aizvadīts slavenajā Fudži trasē, Japānā. Startam gatavojas arī latviešu autosportists Konstantīns Calko, kurš kopā ar komandas biedriem sezonas pirmajās sacīkstēs Ķīnā kāpa uz goda pjedestāla.

ALMS sezonas pirmajā posmā Šanhajas 24 stundu sacensībās, kas norisinājās oktobra beigās, Calko pārstāvētajai komandai “ARC Bratislava” izdevās izcīnīt augsto trešo vietu absolūtajā ieskaitē un arī LMP2 klasē, kurā tā startē pirmo sezonu. Kopā ar Calko brauca komandas īpašnieks Miroslavs Konopka no Slovākijas, kā arī holandietis Riks Breukerss.

Pirmā posma rezultāti >>

Tādā pašā sastāvā komanda ieradusies arī uz Fudži četru stundu sacensībām. Ar “Ligier-Nissan” prorotipu, kuram komanda devusi iesauku “Anča”, jau piektdien tiks sākti treniņbraucieni, bet jau kādu laiku to cīņai gatavo slovāku mehāniķi sadarbībā ar angļu meistariem no “Greaves Motorsport”, ar ko “ARC Bratislava” šosezon sadarbojas.

Japānas ALMS posma kvalifikācija gaidāma sestdien, bet sacīkstes – svētdien. To sākums jau plkst. 5:20 pēc Latvijas laika, bet intrigu rada zemā gaisa temperatūra un iespējamie nokrišņi. Tiešraidi varēs vērot ALMS oficiālajā mājaslapā, kā arī Facebook lapā.

Zīmīgi, ka uz starta sacensībās Fudži trasē izies arī pieredzējušais igaunis Marko Asmers, kurš pārstāvēs “Eurasia Motorsport” komandu un arī cīnīsies LMP2 klasē. Asmers pēdējos gados neregulāri redzams autošosejas izturības sacīkstēs, bet 2008. gadā viņš pat bija “BMW Sauber” F1 komandas testpilots. Zīmīgi, ka togad (un arī gadu pirms tam) tieši Fudži trasē notika Japānas F1 “Grand Prix” izcīņa.

Raksta autors: Juris Dargēvičs |

Foto: Asian Le Mans Series

ALMS kopvērtējums LMP2 klasē pirms 2. posma: