Balvos aizvadīts IX atklātais starptautiskais Givi Abdušelišvili piemiņas turnīrs grieķu – romiešu cīņā

27.oktobrī Balvos norisinājās IX atklātais starptautiskais Givi Abdušelišvili piemiņas turnīrs grieķu – romiešu cīņā, kura atklāšanā Balvu novada pašvaldības Domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs izteica milzīgu prieku par to, ka Balvos notiek šie turnīri un ka sportisti iegūst starptautisku sacensību pieredzi, kā arī, ka ar katru gadu palielinās dalībnieku skaits un rezultāti uzlabojas. „Katra no šīm sacensībām ir ceļš uz olimpiskajām sacensībām”.

Turpretim Balvu Sporta skolas direktore Ludmila Beļikova atklāja, ka „šī turnīra ietvaros pirmo reizi mūsu novada vēsturē notiks arī jostu un sumo cīņu sacensības. Mūsu izcilais treneris un sportists Givi Abdušelišvili apmēram pirms 50 gadiem savu cīņas karjeru uzsāka tieši ar jostu cīņām. Šodien mēs redzēsim gan paraugdemonstrējumus, gan sacensības.”

Turnīru ar savu klātbūtni pagodināja arī Givi Abdušelišvili dēls Sergejs, kurš censoņiem novēlēja cīņas sparu, lai sportisti būtu apmierināti ar savu sniegumu, un galvenais, lai visi būtu veseli.

Turnīrā piedalījās 11 komandas – kopā 170 cīkstoņi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Grieķu-romiešu stila cīkstoņi sacentās četrās vecuma grupās. Sacensības jostu un sumo cīņā notika trīs vecuma grupās. Balvu Sporta skolu pārstāvēja 16 cīkstoņi. Par turnīra uzvarētāju 2005.-2006.g. dzimušiem zēniem kļuva Arvis Začs. Otro vietu šajā vecuma grupā un svara kategorijā izcīnīja Ralfs Žogota. Abi šie cīkstoņi sekmīgi izmēģināja savus spēkus arī augstākā svara kategorijā (līdz 35kg.), un abi, atdodot cīņai uz paklāja visus spēkus un demonstrējot fantastisku vēlēšanos uzvarēt, ieguva bronzas medaļas. Malači!

Kristaps Cielavs (sv.kat.līdz 58 kg), neskatoties uz tikko pārvarēto slimību, izcīnīja 3.vietu, atkārtojot savu pagājušā gada sasniegumu pašmāju turnīrā. Viņš piedalījās arī jostu cīņas sacensībās un ieguva trešo vietu.

Starp Balvu Sporta skolas pārstāvjiem ir arī trīs godalgotu vietu ieguvēji 2007.gadā dzimušo zēnu grupā. Viens no tiem ir Danils Aleksejevs (trešā vieta svara kat.līdz 38 kg.). Viņš izmēģināja savus spēkus gan sumo, gan jostas cīņā, kļūstot par sumo cīņas uzvarētāju un iegūstot otro vietu jostu cīņā savā vecuma grupā. Šis talantīgais cīkstonis pārnesa mājās ļoti daudz starptautiskā turnīra medaļu visos cīņas veidos. Tas ir augsts sasniegums.

Arī Raivis Eņģis (sv.kat .līdz 30 kg) spēja izcīnīt bronzas medaļu un Jevģēnijs Jegorovs (sv.kat 42 kg) kļuva par bronzas medaļas ieguvēju un kāpa uz uzvaras pledestāla trešā pakāpiena.

Netradicionālajos cīņas veidos sekmīgi startēja Rihards Sarķis, iegūstot trešo vietu jostu cīņā un otro vietu sumo cīņā.

Turnīrā šogad piedalījās arī seši pašas jaunākās vecuma grupas cīkstoņi (2008 g. dzimušie un jaunāki). Diviem, no kuriem šīs bija pirmās sacensības viņu cīkstoņu karjerā. Kristiāns Ūselis izcīnīja sudraba medaļu (sv.kat. virs 50 kg), Kristers Brenčs astoņpadsmit cīkstoņu konkurencē savās pirmajās mūžā sacensībās izcīnīja piekto vietu (sv.kat līdz 30 kg), Valters Začs arī iepriecināja līdzjutējus un treneri, izcīnot trešo vietu (sv.kat 36 kg).

IX atklātā starptautiskā Givi Abdušelišvili piemiņas turnīra grieķu – romiešu cīņā viesi bija gandarīti par iespēju apmeklēt Balvu peldbaseinu, kā arī par vienmēr laipno uzņemšanu Balvos.