Kaunatā notika sabiedriskais forums „Savs kaktiņš, savs stūrītis zemes” (Video)

Līdz šim Latvijā ir izskanējuši daudzi dažādi apgalvojumi par to, kurā virzienā valstij vajadzētu attīstīties, bet ir bijis ļoti maz vēlmes uzzināt, kā cilvēki patiešām jūtas, tāpēc projekta „Savs kaktiņš, savs stūrītis zemes” pētnieki trīs gadus strādājuši un no dažādiem aspektiem pētījuši dzīvi daudzos Latvijas pagastos, pēc tam izstrādājot ieteikumus. Kaunatā, 3. decembrī ar šiem ieteikumiem Latgales iedzīvotāji varēja iepazīties apmeklējot forumu „Savs kaktiņš, savs stūrītis zemes”.


Pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti ar Ivara Pavasara pētījumu „Valsts un sabiedrības mijiedarbe vides plānošanā un vides plānošanas instrumentu pielietojums”, Ieva Raubiško pētījumu „Darbs un bezdarbs Latvijas laukos” kā arī iepazīties ar Edmunda Trumpas pētījumu „Lingvistisko un sociolingvistisko faktoru ietekme uz dialektu un izlokšņu robežu izmaiņām”.

Foruma dalībniekiem bija iespēja klātienē tikties ar Latvijas Universitātes un Daugavpils Universitātes starpdisciplināras pētnieku grupas pārstāvjiem, kuri aicināja klātesošos paraudzīties uz ekonomiku kā jomu, kas ir cieši saistīta ar sabiedrību, kas, savukārt, ir cieši saistīta ar apkārtējo vidi – nojaucot mākslīgās barjeras un veicinot dažādu ekonomikas-sabiedrības-vides mijiedarbes formu analīzi ilgtspējīgas attīstības kontekstā.

Pētnieki un foruma moderators Ansis Bogustovs mudināja dalībniekus nedaudz aizdomāties par valsts un sabiedrības mijiedarbību vides plānošanā un vides plānošanas instrumentu pielietojumā, kā arī diskutēt par to, vai Latvijas laukos vēl ir saglabājušās tradīcijas, kas ir tie cilvēki, kuri šīs tradīcijas uztur, vai laukos ir iespējams attīstīt uzņēmējdarbību un nodrošināt sevi un savu ģimeni, apsaimniekojot salīdzinoši nelielas zemes platības, bet strādājot ar inovatīviem risinājumiem, meklējot jaunus produktus, kā pārsteigt potenciālos pakalpojuma saņēmējus.

Sabiedriskais forums organizēts Eiropas Sociālā fonda projekta „Savs kaktiņš, savs stūrītis zemes – Latvijas lauku iedzīvotāju attīstības stratēģijas un kultūrvides pārmaiņas” Nr. 2009/0222/1DP/1.1.1.2.0/09/APIA/VIAA/087 ietvaros.