Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

Tiešraides domnīca “Es atgriežos Latgalē”

29. novembris, 2021 plkst. 11:00 - 13:00

2021.gada 29.novembrī no plkst. 11.00 līdz 13.00 Latgales plānošanas reģions aicina pievienoties tiešraides domnīcai “Es atgriežos Latgalē”, kas tiks veltīta aktuālajiem remigrācijas jautājumiem, šogad liekot uzsvaru uz vērtību integritāti un ģimenes emocionālās labsajūtas prizmu, kas ir tik ļoti nozīmīga pārmaiņu procesā, ar ko saskaras ikviens remigrants. Interesentiem no jebkuras pasaules valsts būs iespējams sekot līdzi domnīcai tiešraides translācijā no iedvesmojošās Latgales vēstniecības “GORS” skatuves ar retranslāciju Es atgriežos Latgalē Facebook lapā un Latgales plānošanas reģiona Youtube kontā.

Pateicoties remigrācijas sekmēšanas aktivitātēm, atgriezušos skaits reģionā turpina palielināties. Ar koordinatora atbalstu kopš 2018.gada Latgalē ir atgriezušās 257 ģimenes (kopā 687 cilvēki) un sazinājusies 131 ģimene (225 cilvēki), kuri atgriezušies pēc pašu iniciatīvas. Tuvākajā nākotnē uz Latgali plāno atgriezties vēl 115 ģimenes (kopā 332 cilvēki) – pārsvarā no Lielbritānijas, Īrijas, Vācijas un Skandināvijas valstīm.

Domnīcā “Es atgriežos Latgalē” piedalīsies remigranti un diasporas pārstāvji, lai dalītos savā pieredzē par atgriešanos Latvijā, izaicinājumu pārvarēšanu, sapņu īstenošanu un labsajūtu dzimtenē. Latgales plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Astrīda Leščinska, ikdienā strādājot ar remigrantiem un konsultējot par atgriešanās jautājumiem, ir secinājusi, ka, plānojot savu pārcelšanos uz dzimteni, ģimenes parasti uztrauc ļoti dažādi jautājumi – un bieži vien tie ir ne tikai praktiski, bet arī tādi, kas skar emocionālā atbalsta, mentoringa un pieredzes izpētes jomas.

Dr. Vaira Vīķe Freiberga un Latgales plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Astrīda Leščinska

Esam pagodināti, ka 29.novembrī Latgales plānošanas reģiona domnīcu ar SPĒKA RUNU atklās Dr. Vaira Vīķe-Freiberga, Latvijas Republikas prezidente no 1999. – 2007.gadam, psiholoģijas profesore, sabiedriski politiskā darbiniece, zinātniece, vairāku starptautisku augstskolu goda doktore. Arī Dr. V. Vīķe Freiberga, neskatoties uz veiksmīgo profesionālo karjeru emigrācijā, 1998.gadā atgriezās uz dzīvi Latvijā, atsaucoties aicinājumam kļūt par jaundibināmā Latvijas Institūta direktori, gadu vēlāk kļūstot par pirmo sievieti Latvijas prezidentūras vēsturē.

Domnīcas skatītājus ar uzrunu sveiks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs un Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs.

Šī gada remigrācijas domnīcas I daļā iedvesmosimies no pieredzes stāstiem un aicināsim iepazīt remigrantus, kuri, atgriežoties uz dzīvi Latgalē, ir spējuši pārvarēt grūtības, krist un celties, lai ietu tālāk – lai piepildītu sapni par savu uzņēmējdarbību, pārvēršot savas aizraušanās par ikdienas darbu, kā arī pieņemot jaunus izaicinājumus profesionālajā karjerā, ģimenes dzīvē vai radošajā darbā! Kopumā pasākumā piedalīsies astoņi remigranti, kuri caur savas ģimenes vērtību prizmu atklās atgriešanās “medaļas” abas puses: pasākuma ietvaros notiks 5 atgriešanās stāstu pirmizrādes, kā arī Latgales plānošanas reģiona  Atgriešanās vēstnešu jaunās sezonas dalībnieku iepazīšana.

Lai spētu iedziļināties patiesajā situācijā, ar ko saskaras mūsu valstspiederīgie esot ārzemēs un plānojot atgriešanos,  ir vitāli svarīgi uzturēt kontaktus ar diasporas pārstāvjiem. Tādēļ domnīcas “Es atgriežos Latgalē” II daļā diskutēsim par to, ko cilvēkam nozīmē apzināties savu identitāti un piederības sajūtu, ilgstoši dzīvojot aiz valsts robežām. Vai reizēm šī latviskā identitāte ir jāpazaudē, lai to atrastu vēlreiz? – tiešsaistē tiksimies ar mūsu diasporas sadarbības partneriem un atraktīvā atmosfērā uzzināsim, ko nozīmē veidot Latviju ārpus Latvijas!

Savukārt pasākuma trešā – noslēguma daļa – tiks veltīta mūsu kā tautas un kā indivīdu vērtībām, kas neapšaubāmi veido gan remigrācijas emocionālo fonu, gan ietekmē visus turpmākos procesus, izraisot vai nu apmierinātību un problēmu pieņemšanu, vai – nereti arī psiholoģiskos satricinājumus, ko rada krasa vides maiņa. Jāatzīmē, ka visa pasākuma gaitā uzklausīsim sertificētas vecāku atbalsta grupu vadītājas, bērnu un pusaudžu psiholoģes viedokli par remigrācijas procesa aktuālajām tēmām.

Šogad, kad tiekam izaicināti pārvērtēt iepriekšējos darba un uzvedības modeļus, aicinām ikvienu pievienoties tiešraides domnīcai “Es atgriežos Latgalē”, lai iedvesmotos, iepazītos ar reāliem pieredzes stāstiem, kā arī apzinātu esošās problēmas remigrācijas jomā, spētu rast iespējamos risinājumus un gūtu atbalstu no cilvēkiem, kas ir tepat mums līdzās.

Aicinām iepazīties ar pasākuma programmu!

 

Pasākums tiek organizēts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas prioritārā pasākuma 2019.-2021. gadam “Diasporas likuma normu īstenošanai (Atbalsta pasākums remigrācijas veicināšanai “Reģionālās remigrācijas koordinators”) ietvaros.

Tiekamies 29.novembrī plkst. 11.00 domnīcā “Es atgriežos Latgalē” tiešraidē no Latgales vēstniecības “Gors” ar retranslāciju Es atgriežos Latgalē Facebook lapā un Latgales plānošanas reģiona Youtube kontā!

Papildus informāciju iespējams iegūt, sazinoties ar

Latgales plānošanas reģiona
remigrācijas koordinatori
Astrīdu Leščinsku
astrida.lescinska@lpr.gov.lv, tālr. 65423801

Detaļas

Datums:
29. novembris, 2021
Laiks:
11:00 - 13:00
Kategorijas:
,