Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

Seminārs Rēzeknē “Iekļaujošā izglītība: tiesības, mērķi, nozīmes”

2020. gada 22. februārī, no plkst.10.00, Atbrīvošanas alejā 155, Nodarbinātības valsts aģentūras konferenču zālē notiks biedrības „Autisma atbalsta punkts Rēzeknē” organizētais interaktīvs seminārs “Iekļaujošā izglītība: tiesības, mērķi, nozīmes”.

Semināra autore un vadītāja ir Jekaterina Meņa (екатерина мень), neatkarīgās bezpeļņas organizācijas “Autisma problēmu centrs” prezidente, Krievijas Federācijas Izglītības un zinātnes ministrijas Ekspertu padomes locekle audzēkņu ar autiskā spektra traucējumiem izglītošanas jautājumu organizācijai. Pirmā Krievijas iekļaujošās izglītības modeļa bērniem ar autiskā spektra traucējumiem “Iekļautība 1465” (“Инклюзия 1465”) adaptācijas līdzautore un viena no organizatorēm. Ikgadējās starptautiskās zinātniski praktiskās konferences “Autisms. Izaicinājumi un risinājumi” izveidotāja un satura vadītāja. Izglītības virziena profesionālajā izglītībā, kas nodarbojas ar speciālistu sagatavošanu ABA terapijas jomā, izveides iniciatore, kā arī pirmā profesionālās sagatavošanas kursu darbam ar bērniem, kuriem ir autiskā spektra traucējumi, izstrādātāja uz Krievijas augstās izglītības iestāžu bāzes.

Semināra vispārīgais virziens: iekļautības jēdziens, iekļaujošā izglītība, autisms kā īpaša izglītības nepieciešamība, bērns ar autismu skolā: pieejas, kas garantē panākumus.

Mācību mērķis:

Noklausoties semināru, klausītājiem radīsies daudzpusīgs priekšstats par iekļautības būtību, ko gan speciālisti, gan bērnu vecāki varēs pielietot, lai optimizētu savu pieeju iekļaujošās izglītības nodrošināšanā bērniem ar autismu.

Lekcijā-seminārā tiek sniegta jaunākā informācija par pieeju bērnu ar autiskā spektra traucējumiem izglītošanā, kā arī metodēm viņu iekļaušanai sabiedrībā. Visa informācija tiek balstīta tikai un vienīgi uz zinātniskiem pētījumiem un piecus gadus ilgo pieredzi unikālā un Krievijā līdz tam nebijušā bērnu ar autiskā spektra traucējumiem iekļaušanas modeļa ieviešanas pieredzi. Šis modelis balstās uz strukturālās mācīšanas ar resursu zonas tehnoloģijas palīdzību metodēm. Turklāt visi fakti tiek izklāstīti visiem saprotamā veidā – izmantojot metaforas, tēlus, dzīvīgā veidā, dinamiski un visaptveroši.

Semināra tēmas:

  1. Iekļautības būtība:
  • Normatīvā bāze,
  • Ko par to saka globālā pieredze?
  • Kāpēc iekļaujošā izglītība ir viskvalitatīvākā izglītība?
  • Iekļautības vēsture.
  1. Iekļautība kā izglītības kvalitāte:
  • Pretargumenti dalītai izglītošanai,
  • Iekļaujošā izglītība tipiskiem (veseliem) skolēniem,
  • Iekļautība attīstītās valstīs

MAKSA PAR DALĪBU SEMINĀRĀ: EUR  20,00

SEMINĀRA ILGUMS: 6 STUNDAS

VIETU SKAITS IEROBEŽOTS.

 

PIETEIKŠANĀS SEMINĀRAM PA TĀLRUNI 26184413 vai e-pasts edavs@inbox.lv

Detaļas

Datums:
22. februāris
Laiks:
10:00 - 16:00
Kategorijas:
, ,