Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

Rīgas projektu koris aicina uz skotu komponista Džeimsa Makmilana mūzikai veltītu koncertu Kārsavas novadā

8. jūnijs, 2019 plkst. 18:00

Rīgas projektu koris aicina uz skotu komponista Džeimsa Makmilana mūzikai veltītiem koncertiem.

Rīgas projektu koris (RPK) sava trešā projekta ietvaros aicina uz skotu komponista Džeimsa Makmilana (James MacMillan) mūzikai veltītiem bezmaksas koncertiem. Programmas “MacMillan” stūrakmens būs reti izpildītais meistardarbs “Cantos Sagrados” korim un ērģelēm, tāpēc kopā ar kori uzstāsies arī izcils jaunais britu ērģelnieks Viljams Braients. Skaņdarba tēma – politiski motivētas slepkavības Argentīnā, kas 70. un 80. gados militāra apsvērsuma dēļ izdzēsa aptuveni 30’000 dzīvību.

Klausītāji aicināti uz diviem koncertiem, kas notiks 7. jūnijā pulksten 20.00 Rīgas Anglikāņu Svētā Pestītāja baznīcā Baznīcu nakts ietvaros un 8. jūnijā pulksten 18.00 Malnavas Rožukroņa Dievmātes Romas katoļu baznīcā, kas būs kora pirmā uzstāšanās Latgalē. Ieeja abos koncertos ir bez maksas.

Džeimss Makmilans ir īpaši daudz rakstījis korim, orķestrim un ērģelēm, tostarp radot virkni izaicinošu un revolucionāru skaņdarbu par politiskām un reliģiskām tēmām. Programmas nozīmīgākā daļa būs spēcīgs skaņdarbs korim un ērģelēm “Cantos Sagrados”, kurā risināts stāsts par aizvadītā gadsimta 70. un 80. gados notikušo tā saukto “Netīro karu” un politiskajām slepkavībām, kur dzīvību zaudēja aptuveni 30’000 cilvēku.

RPK mākslinieciskais vadītājs Kristofers Volšs-Sinka: “Lai gan Džeimss Makmilans ir viens no nozīmīgākajiem mūsdienu komponistiem, viņa kormūziku Latvijā izpilda reti. Tāpēc Rīgas projeku kora pirmo sezonu noslēgsim ar skotu meistara daiļradei veltītu koncertu, kura centrālā ass būs skaņdarbs “Cantos Sagrados”. Tajā atspoguļotā tēma ir aktuāla joprojām, gandrīz trīsdesmit gadus pēc tā pirmatskaņojuma, turklāt šis darbs ir īpaši nozīmīgs arī Latvijā, kur līdzīgas politiskās represijas notika padomju okupācijas laikā.”

Koncerta programmā iekļauti arī brīnišķīgi skotu tautasdziesmu aranžējumi korim un vairākas motetes no cikla “Strathcylde Motets,” kuru Makmilans radījis ar mērķi paplašināt katoļu dievkalpojumu mūzikas repertuāru. Ērģelnieks Viljams Braients izpildīs arī vairākus skaņdarbus solo ērģelēm. Braientam, kurš regulāri interpretē Makmilana darbus Edinburgas katedrālēs, jau ir bagātīga koncertpieredze ne tikai Apvienotajā Karalistē, bet arī daudzviet Eiropā, tai skaitā Latvijā.

Koncertu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Rīgas projektu koris (RPK) ir amatieru koris, ko 2018. gadā nodibināja tā mākslinieciskais vadītājs, amerikāņu kordiriģents Kristofers Volšs-Sinka, kurš pirms četriem gadiem, iedvesmojoties no Latvijas koru tradīcijas un augstā līmeņa, pārcēlās uz dzīvi šeit. RPK pamatā ir Kristofera un koristu aicinājums iepazīstināt dziedātājus un klausītājus ar Latvijā mazāk zināmu repertuāru, katru gadu piedāvājot trīs saturiski dažādas un muzikāli izaicinošas koncertprogrammas. Kora dalībnieki ir Latvijas labāko profesionālo un amatierkoru bijušie dziedātāji, kas tiekas trīs reizes gadā pa sešām nedēļām, katrā periodā sagatavojot jaunu programmu. Tieši šis īpašais formāts ļauj korim piesaistīt augsta līmeņa pieredzējušus dziedātājus, kuru pamatdarbs šobrīd tomēr ir saistīts ar citām nozarēm.

Papildu informācija: Ilga Sokolova, Rīgas projektu kora dziedatāja un komunikācijas pārstāve, Tālr. nr.: 28294484, E-pasts: sokolova.ilga@gmail.com

Detaļas

Datums:
8. jūnijs, 2019
Laiks:
18:00
Kategorijas:
, ,