Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

Rēzeknē notiks diskusija par kontrabandas preču aprites mazināšanu

15. septembris, 2017 plkst. 14:00 - 17:00

 15.septembrī, plkst. 14 Rēzeknes domes Mazajā zālē notiks diskusija par kontrabandas preču aprites mazināšanu. To rīko Latvijas Tirgotāju asociācija un “Philip Morris”. Pēc diskusijas plkst. 15.30 paredzēta preses konference. Žurnālistus aicinām piedalīties gan diskusijas gaitā, gan pēc tam preses konferencē.

Diskusijās tiks skartas tēmas:

Kādēļ Latvijā vēl arvien saglabājas augstākais cigarešu kontrabandas līmenis ES un kādēļ tā ir būtiska problēma gan negūto budžeta ienākumu, gan uzņēmumu konkurētspējas un plašākas noziedzības kontekstā.

Cigarešu nelegālās tirdzniecības tendences – iepazīšanās ar situāciju Latvijā un Eiropā, vietējās iestādes – par situāciju Rēzeknē un reģionā.

Risinājumi cigarešu nelegālās tirdzniecības mazināšanai (diskusijas par vienu vai vairākiem no šiem virzieniem):

–                      sabiedrības izpratne par kontrabandas negatīvo ietekmi (Informatīvā kampaņa pret tabakas kontrabandu);

–                      sabalansēta un ilgtspējīga akcīzes nodokļu politika – akcīzes nodokļa pieauguma ietekme un patērētāju pirktspēja

–                      efektīvāka kontrabandas apkarošana – sadarbība starp iestādēm vietējā, Latvijas un starptautiskā līmenī

–                      efektīvāka sodu sistēma – pārāk mazi un atlikti sodi padara nelegālo tirdzniecību pievilcīgu. Ko būtu nepieciešams uzlabot?

Līdzekļi no kontrabandas preču pārdošanas nonāk organizētās noziedzības rīcībā, lai finansētu nākamos noziegumus. Pie tam kontrabandas preču izplatība Baltijas valstīs ir viena no augstākajām Eiropas Savienībā (ES). Mūsu iecietība pret kontrabandu un vēlme iegādāties nelegālo preci ir ļoti augsta – kā liecina veiktie sabiedrības pētījumi, katrs piektais Latvijas iedzīvotājs atzīst, ka pēdējā gada laikā pats pircis kontrabandas cigaretes, benzīnu vai alkoholu vai arī zina, ka tā rīkojies kāds no viņa pašiem tuvākajiem cilvēkiem.

 

 

Arta Alliu, LTA; Tālr. 22068888

Detaļas

Datums:
15. septembris, 2017
Laiks:
14:00 - 17:00
Kategorijas: