Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

Rēzeknē notiks apmācības “Stāsti un stāstītprasme kā sociālās un etniskās integrācijas līdzekļi”

2. februāris, 2019 - 3. februāris, 2019

2019. gada 2. un 3. februārī Rēzeknes novada pašvaldības mazajā zālē (Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 98A) valsts un pašvaldību, kultūras un izglītības iestāžu darbinieki, biedrību un nodibinājumu pārstāvji, kā arī visi interesenti, kuru ikdienas darbs saistīts ar dažādu tautību cilvēkiem, aicināti piedalīties bezmaksas apmācībās “Stāsti un stāstītprasme kā sociālās un etniskās integrācijas līdzekļi”. Divu dienu apmācības notiks no plkst. 11.00 līdz 17.00.

Līdztekus profesionālo pienākumu veikšanai valsts iestāžu darbiniekiem, vietējo pašvaldību pārstāvjiem, sociālajiem darbiniekiem, biedrību un nodibinājumu un starptautisko organizāciju pārstāvjiem ir būtiski pilnveidot saskarsmes prasmes un apgūt jaunas metodes sabiedrības integrācijas problēmu risināšanā, izmantojot stāstus. Dalībnieku stāstītprasmju pilnveidošana, saskarsmes iemaņu attīstīšana un stāstu pielietošanas stratēģiju apguve dažādās situācijās nodrošinās sociālās, kultūras un etniskās integrācijas veicināšanu.

Programma iepazīstinās ar Latvijas un citu zemju pieredzi starpkultūru dialoga un savstarpējās saprašanās rosināšanā, sociālās un etniskās spriedzes mazināšanā. Dalībnieki gūs ieskatu citu zemju folklorā, it īpaši tajos žanros un stāstīšanas stratēģijās, kas var tikt izmantotas ikdienas komunikācijā, pasākumos un nodarbībās – pasakām, teikām, mītiem, leģendām, anekdotēm, nostāstiem, kā arī ar atmiņu stāstiem, biogrāfisko stāstīšanu utt. Paredzēts arī ieskats latviešu folklorā, tai skaitā par dažādu tautību tipāžiem un stereotipiem, kā arī par to, kā folkloras un citu nozaru pētnieki interpretē šos tekstus.

Lekcijas vadīs Latvijas kultūras vēstniece, etnopsiholoģe, folkloras metodiķe, stāstniece Māra Mellēna.

Stāsta projekta vadītāja Lauma Celma: “Arvien biežāk mums gan ikdienā, gan savā darbā nākas saskarties ar dažādu tautību cilvēkiem. Lai veidotos atvērta, draudzīga komunikācija un savstarpēja sapratne, talkā var nākt labas stāstītprasmes. Stāsti lieliski kalpo kā  iepazīšanās, saliedēšanas, tolerances veicināšanas rīks. Iepazīstot dažādu tautu stāstus, varam mazināt stereotipus vienam par otru, saskatīt līdzīgo un saliedēt!”.

Apmācības ir bezmaksas. Vietu skaits ir ierobežots!

Laipni aicinām pieteikties, lai kopīgi bagātinātu savu personīgo un profesionālo pieredzi sadarbībai ar Latvijas dažādu tautību kopienām un sociālo grupu cilvēkiem.

Aicina apmācībām pieteikties, zvanot Marijai Dubickai – mob. tālr. 29414010 vai Anitai Matisanei – mob. tālr. 29678406.

Detaļas

Sākums:
2. februāris, 2019
Beigas:
3. februāris, 2019
Kategorijas:
, ,