Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

Marutas Raudes izstādes “Vienmēr maksimāli” atklāšana

7. jūnijs, 2019 plkst. 17:00

7. jūnijā, plkst. 17:00 Viļānu Novadpētniecības muzejā notiks Marutas Raudes darbu izstādes atklāšana “Vienmēr maksimāli”. Izstāde būs skatāma no 7. jūnija līdz 6. septembrim.

Marutas Raudes personālizstāde VIENMĒR MAKSIMĀLI ir mākslinieces daiļrades retrospekcija, kurā izvēlēti darbi no iepriekšējo gadu izstādēm “…un tad viņi izgāja pie upes…”, “Perfect place for you”, “Pirmā diena jeb Pirmdiena”, “Četras nāras sarkanā jūrā”, “Totēmi”, kā arī starptautiskā keramikas mākslas simpozijā “Ceramic Laboratory” Daugavpilī tapušie darbi.

Marutas darbus var kā stikla pērlītes paņemt un sakārtot jaunā veidā – un tie pastāstīs jaunu stāstu. Un tā būs vienmēr. Jo tie ir maksimāli mākslinieces centienos pēc kārtības, nozīmes un ideju starojuma.

Māksliniece Maruta Marija Raude dzimusi 1965. gada 7. oktobrī. Mācījās Viļānu vidusskolā. Viļānu bērnu mūzikas skolā apguva klavieru un akordeona spēli. 1985. gadā Maruta beidza Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu, bet 1986. gadā iestājās Latvijas Mākslas akadēmijā. 1992. gadā absolvēja Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina grafikas nodaļu. 2000. gadā ieguva maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā.

Maruta Raude sarīkojusi vairāk nekā 20 personālizstādes, piedalījusies grupu izstādēs un mākslas simpozijos Latvijā un ārzemēs – Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Nīderlandē, Lielbritānijā, Turcijā un Austrālijā. Maruta Raude bija ilggadēja starptautisko porcelāna apgleznošanas simpoziju dalībniece Latvijas Mākslinieku savienības muzeja radošajā filiālē Zvārtavas pilī.

Pēc smagas slimības, kopš 2018.gada Maruta atdusas Ikšķiles vecajos kapos.

Detaļas

Datums:
7. jūnijs, 2019
Laiks:
17:00
Kategorijas:
, ,