Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

Līgo pasākumi Daugavpils novadā

21. jūnijs, 2019 - 23. jūnijs, 2019

No 21. līdz 23. jūnijam Daugavpils novada iedzīvotāji un novada viesi tiek aicināti sajust vasaras Saulgriežu noskaņu, piedaloties kādā no ielīgošanas pasākumiem – gan tradicionālos rituālos un rotaļās folkloras kopu pavadībā, gan koncertos un teātra izrādēs, gan ballēs un diskotēkās, meistarklasēs, tirdziņos. Pasākumi notiks Daugavpils novada pagastu estrādēs, parkos un laukumos.

No 21. līdz 24. jūnijam Višķu pagasta estrādē norisināsies festivāls ”Līgo Višķos”
Līgo svētku svinēšanu Višķu estrādē jau sesto gadu rīko Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA”. Tie ir vieni no lielākajiem un krāšņākajiem svētkiem Latgalē, uz kuriem dodas gan Daugavpils novada ļaudis, gan ciemiņi no tuvākiem un tālākiem Latvijas novadiem, kā arī ārzemju viesi.

Pasākuma ietvaros:
21.jūnijā,
no plkst. 21.00 Latgalisko tradīciju un prasmju mājā “Ambeļu skreine” norisināsies interaktīvs pasākums – “Vosorys saulgrīži Ambeļūs”, kura ietvaros būs iespējams iepazīties ar latgaliešu Līgo tradīcijām, izdancoties rotaļās un dančos kopā ar folkloras kopām “Speiga” un “Dyrbyni”, piedalīties ugunskura iedegšanā, meistarklasēs vainagu pīšanā un zaļumballē līdz pašam rītam, kopā ar duetu „Inga un Normunds”. Ieeja šajā pasākumā bez maksas.

22. jūnijā plkst. 23.00 – 3.00 Višķu estrādē “Disko ielīgošana” kopā ar “Lauku studiju”. Ieeja diskotēkā – 1eur.

23. jūnijā plkst. 10.00 – 16.00 Višķu stadionā „Esi Pirmais” sporta turnīrs (pludmales futbolā, strītbolā, tautas bumbā un jautrajos startos). Uzvarētājus sagaida interesantas balvas. Visiem sporta turnīra dalībniekiem būs iespēja iegādāties festivāla biļeti ar 50% atlaidi.
no plkst. 19.00 Višķu estrādes teritorijā, Luknas Ezera krastā sākas Līgo svētku svinēšana. Notiks mājražotāju un amatnieku tirdziņš, radošās darbnīcas, izbraukuma ēdināšana, izbraucieni ar laivām, degustācijas. 19.30 svētku koncertu ieskandinās jauniešu kapela “Augusti”. Plkst. 20.00 Ogres tautas teātra izrāde “Skroderdienas Silmačos”. No plkst 22.00 tiks kurta jāņuguns, viesus izkustinās mūzikas grupa “Latgalīšu Reps”. Jāņu rītu varēs sagaidīt Līgo nakts ballē, kopā ar Kristīni un Alvi.
Visas dienas garumā apmeklētājiem būs iespējams apmeklēt pirtis. Apmeklētāju ērtībai visu festivāla dienu garumā darbosies telšu pilsētiņa.
Festivāla cenas : iepriekšpārdošanā ieejas biļete – 4 eur, ieejas biļete + telšu pilsētiņa (visas dienas) – 7eur ; pasākuma dienā 23.06 (tirdzniecība no 18.30) ieejas biļete – 5 eur, ieejas biļete + telšu pilsētiņa – 2.85eur (diennaktī). Bērniem līdz 12 gadiem, uzrādot personu apliecinošus dokumentus, ieeja pasākumā bez maksas.

Informācija par pasākumu : ligo-viskos.mozello.lv/ , www.facebook.com/ligoviskos/, www.visitdaugavpils.lv/visus-ligotajus-sogad-gaida-daugavpils-novada/,
Biļetes var iegādāties: www.bilesuparadize.lv/events/event/73684

21. jūnijā pagastos notiks dažādi ielīgošanas pasākumi:

Biķernieku pagastā plkst.17.00 laukumā pie Kultūras nama visi tiek gaidīti uz svētku koncertu kopā ar Biķernieku vokālo ansabli “Rjabinuška” un solisti Olgu Pankovu. Būs konkursi, spēles, sieru degustācija, dejas pie svētku ugunskura.

Kalkūnu pagastā no plkst. 18.00 līdz 22.00 Raiņa mājā Berķenelē norisināsies jauniešu ielīgošanas pasākums “Ielīgošana pie Jāņa 2”. Pasākuma laikā būs iespēja uzzināt par Latviešu ielīgošanas tradīcijām un piedalīties dažādās izglītojošās spēlēs un atrakcijās, iepazīstot pazīstamā latviešu rakstnieka Jāņa Pliekšāna (Jāņa Raiņa) bērnības dzīvesvietu, kurā viņš smēlies iedvesmu saviem darbiem. Ikvienam būs arī iespēja pielikt roku mākslas objekta – Saules labirints tapšanā. Programmā: plkst. 18.00 pasākuma atklāšana, plkst. 18.20 kvesta spēle “Atrodi Jāni!” Daugavpils novada komandām, kā arī dažādas radošās darbnīcas visiem pasākuma apmeklētajiem. Plkst. 21.00 būs kopīga ugunskura iedegšana, kam sekos pasākuma noslēgums un dalībnieku apbalvošana. (Dalība pasākumam jāpiesaka iepriekš, zvanot Natālijai Polovajai uz tālruni +371 27122115 vai sūtot e-pastu uz natalija.polovaja@kalkuni.lv)

Kalupes pagastā plkst. 19.00 lustīga Jāņu ielīgošana zemnieku saimniecībā ,,Egles”. Amatierteātris ,,Maska” no Taurupes sniegs izrādi ,,Īsludziņušurumburums pirmsjāņu noskaņās”, pēc kuras – vasaras saulgriežu rituāli un izdarības lustīgai svinēšanai, danči ar vietējiem muzikantiem (šķūnī).

Maļinovas pagastā plkst. 13.00 saieta namā norisināsies praktiska Līgo floristikas meitarklase.

Naujenes pagastā plkst. 13.00 Pagasta bibliotēkā radoša darbnīca bērniem un jauniešiem “Jāņu zāles vainagā”

Nīcgales pagastā plkst. 11.00 Pretī Nīcgales tautas namam dabosies vainagu pīšanas radošās darbnīcas, savukārt plkst. 22.30 sāksies Jāņu ielīgošanas pasākums “Kad Saule rotājas”.

Skrudalienas pagastā plkst. 20.00 gleznainā Silenes ezera krastā – ielīgošanas pasākums.

Sventē plkst. 16.00 pagasta bibliotēkā bērnu un jauniešu nodarbība “Es nopinu vainadziņu no visām puķītēm”.

Vaboles pagastā
Skrindu dzimtas muzejā plkst. 13.00 notiks kulinārā siera un sviesta pagatavošanas meistardarbnīca, degustācija.

22. jūnijā:

Dubnas pagastā plkst. 21.00 visi pagasta iedzīvotāji un viesi tiks gaidīti estrādē, Jāņu ielīgošanas pasākumā tradicionālās noskaņās. Vēlāk sekos jautra zaļubmalle kopā ar Lauri CO.

Maļinovas pagastā plkst. 20.00 atpūtas laukumā pie saieta nama “Vakars pie Jāņuguns” ar svētku koncertu un zaļumballi plkst. 21.00-02.00.

Vecsalienā plkst. 20.00 Pils parka teritorijā notiks Līgo pasākums, pēc kura plkst. 22.00 sekos zaļumballe.

23. jūnijā:

Demenē plkst. 21.00 pagasta estrādē norisināsies pasākums “Līgo svētki Demenē”. Plkst. 21.30 – būs iespēja gūt ieskatu Līgo svētku tradīcijās, dziesmās un rotaļās. Plkst. 22.30 tiks suminātas Līgas un Jāņi, degts ugunskurs un sāksies jautras dejas.

Laucesā plkst. 20.00 blakus kultūras namam, stadionā pie Laucesas pamatskolas – “Līgo svētku pasākums”. Programmā – apsveikumi Jāņiem, konkursi, sporta aktivitātes un citi pārsteigumi.

Līksnā plkst. 10.00-16.00 Muižas parkā notiks “Līgo kauss pludmales volejbolā”, kā arī dažādas stafetes, atrakcijas bērniem un pieaugušajiem visas dienas garumā.
Plkst. 21.00 svētku koncertu ieskandinās solists Sandis Ulpe un Daugavpils dziedošie aktieri. Plkst. 21.45 Līgu un Jāņu godināšana, aplīgošana. Plkst. 22.00 Visus izklaidēs Uguns šovs ar ugunskura iedegšanu noslēgumā. Plkst. 22.00 Dancotgribētāji tiek aicināti uz Zaļumballi. Plkst. 23.00 “3. latgaliešu krējiens kažokos”.

Medumos plkst. 20.00 pagasta parkā lustīgs “Līgo pasākums”.

Salienā plkst. 21.00 pie Salienas kultūras nama – Līgo zaļumballe.

Skrudalienas pagastā atpūtas kompleksā “Silene Resort & Spa” “Līgo svētki Silenē” visas dienas garumā.
Plkst. 23.00 Silenes laukumā Līgo deju nakts.

Sventes pagastā plkst. 21.00 Alejas atpūtas laukuma estrādē visi tiek aicināti pievienoties ikgadējam Līgo pasākumam.

Tabores pagastā plkst. 20.00 estrādē notiks svētku koncerts, kurā savus priekšnesumus sniegs pagasta iedzīvotāji. Vakara noslēgumā – zaļumballe.

Detaļas

Sākums:
21. jūnijs, 2019
Beigas:
23. jūnijs, 2019
Kategorijas:
, , ,