Loading notikumi
  • Šis notikums ir pagājis.

Koklēšana ar Laimu Jansoni projektā “Kūkleitis spielieja!”

Kokles spēle ir tradicionāla Latgalē, folkloras materiāli liecina par tās izplatību jau pirms 15.gs., etnogrāfiskie materiāli Latgalē apliecina kokles kā sadzīviskās mūzikas instrumenta popularitāti 19./20.gs, Šodien Latvijas tradicionālā kultūra un kokle ir nešķirami jēdzieni. Pēdējā laikā kokle kļūst arvien nozīmīgāka mūsu ikdienā – gan tradīciju apzināšanā un sargāšanā, gan veselākas garīgās dzīves veidošanā. Kokles spēle-gan kolektīvā muzicēšana, gan individuālā, pielīdzināma meditācijai, pat psiholoģiskai terapijai gan bērniem, jauniešiem, gan pieaugušajiem. Piedāvājot koklēšanas apmācības Latgales reģiona folkloras kopu dalībniekiem un muzicējošiem iedzīvotājiem, vēlamies mūs visus  garīgi stiprināt, palīdzēt pilnveidoties un padarīt koklesspēli biežāku, klātesamāku Latgales reģiona kultūrtelpā.

Projekta “Kūkleitis spielieja!” ietvaros biedrība “Cilvēka attīstības centrs” ir aicinājusi kokles spēles eksperti Laimu Jansoni mācīt koklēšanu Latgales reģiona folkloras kustības dalībniekus, lai kokles spēle kā kultūrizglītības daļa turpinātos mūsu reģionā ar jaunu dzirksti. Piesakoties koklēšanas apmācībām 31.07.-02.08. Indrā (Krāslavas novads), apgūsiet koklēšanas pamatus un īpašus paņēmienus, kā arī mācīsieties mācīt  un uzstāties, semināra ietvaros piedaloties publiskajās darbnīcās festivāla “Latgales vainags” ietvaros (01.08. plkst.17:00-20:00 Indrā) un noslēguma koncertā Indras Laimes muzejā (02.08. plkst.13:30).

Aicinām koklētājus un koklēt gribētājus gan pieteikties nodarbībām, gan piedalīties publiskajās darbnīcās un apmeklēt koncertus. Vairāk informācijas un pieteikšanās: www.facebook.com/events/273987754051874/.

Projekts tiek realizēts ar Latgales Reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda un A/S “Latvijas Valsts meži” finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja Ilze Mežniece, Krāslavas folkloras kopas “Primaki” vadītāja.

Detaļas

Sākums:
1. augusts, 2020
Beigas:
2. augusts, 2020
Kategorijas:
, , , ,